Öğretmen Diyarı

Polis memuru tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti

Edirne İl Sağlık Müdürlüğü özel hastane ve doktorla ilgili soruşturma açarken, polis memurunun ailesi de savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Edirne Emniyet Müdürlüğü Muharebe Elektronik Şube Müdürlüğü'nde görevli 21 yıllık polis memuru Sevda Can, geçen 9 Eylül gecesi rahatsızlanarak Özel Ekol Hastanesi'nesine kaldırıldı. 8.5 aylık hamile olan Can'ın karnında öldüğü belirlenen bebeği ameliyatla alındı. Daha sonra şiddetli kanama nedeniyle özel hastaneden Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi. Yoğun bakımda tedavi gören Can, 26 gün sonra yaşam savaşına yenik düştü.

EMNİYETTE UĞURLAMA TÖRENİ

İstanbul Adli Tıp Kurumu'ndaki otopsinin ardından polis memuru Sevda Can için görev yaptığı Edirne Emniyet Müdürlüğü bahçesinde uğurlama töreni düzenlendi. Törene, Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Edirne Belediye Başkanı CHP'li Recep Gürkan, Emniyet Müdürü Armağan Adnan Erdoğan, polis memuru eşi Gürol Can, 14 yaşındaki oğlu Yiğit Can ve meslektaşları ile yakınları katıldı. Koruma Şube Müdürlüğü'nde görevli polis memuru Gürol Can ve oğlu, bahçede meslektaşlarının taziyelerini kabul etti. Hayatını kaybeden Sevda Can'ın cenazesi ise Türk bayrağına sarılı tabutla meslektaşlarının omuzlarında getirildi. Tören boyunca oğlu Yiğitcan'ın elini bir an olsun bırakmayan acılı eş Gürol Can, gözyaşlarına hakim olamadı.

VALİ ŞAHİN: HEPİMİZİN KADERİ FARKLI

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, polis memurunun en dinamik olduğu yaşta ölümünün herkesi üzüntüye boğduğunu ifade ederek şöyle dedi:

"Daha gencim, daha yaşım ne dememek lazım. Bakın 42 yaşında en hareketli, en dinamik olduğu bir yaş. İşte bu yaşta, bence şehit mertebesinde olan, çünkü dünyada nesli devam ettirmek için uğraşı sarf etmiş, her şeye rağmen 'çocuğumu doğuracağım' diye kendine aht eden bu hanımefendi bence şehit hükmündedir. Ne yapsak boş, işte hepimizin kaderi farklı."

DOĞMAMIŞ KIZINA ÇELENKLİ VEDA

8.5 aylık halime olan eşini ve doğacak olan kız bebeğini kaybeden polis memuru Gürol Can ile oğlu Yiğitcan'ın hazırlattığı çelengin üzerine 'Annemiz ve kızımıza uğurlar olsun' yazdırması dikkat çekti. Edirne Emniyet Müdürlüğü'ndeki uğurlama töreninin ardından Sevda Can'ın Türk bayrağına sarılı cenazesi, polis mangasının omuzlarında araca taşındı. Sevda Can, Mevlana Camisi'ndeki öğle namazının ardından Yeni Şehir Mezarlığı'nda gözyaşlarıyla toprağa verildi.

SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ SORUŞTURMA BAŞLATTI

Edirne İl Sağlık Müdürlüğü, Sevda Can'a ilk müdahalede bulunan ve ölü bebeğin alındığı ameliyatın yapıldığı Özel Ekol Hastanesi ile doktor hakkında idari soruşturma başlattı. Can'ın ailesi de Edirne Cumhuriyet Savcılığı'na doktor hakkında suç duyurusunda bulundu.ü

Doğan Haber Ajansı
 
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim