Öğretmen Diyarı

Polis memuru şapkasına vurduğu 'askerin' yüzünü görünce büyük şaşkınlık yaşadı!
 Türkiye’de yaşanan darbe kalkışmasının İstanbul ayağında, gözaltına alınan isimlerden eski Güvenlik Şube Müdürü Mithat Aynacı’nın zırhlı araca nasıl bindiği ortaya çıktı. Görgü tanıklarının İddiasına göre; Mithat Aynacı, zırhlı araçlardan birine Bayrampaşa’da bindi. Görüntülerde de Aynacı’nın, zırhlı aracın kapısından içeriye girdiği görüldü. Aynacı’nın binmesiyle zırhlı araç harekete geçti. Daha sonra ZMA tipi zırhlı aracın üzerine çıkan Aynacı araçlara yol gösterdi. Ardından tanklar, Orduevi önüne geldi.

ESKİ MÜDÜRÜNÜ TANIDI

Burada, zırhlı aracın içerisine giren Aynacı, polis ve vatandaşların aracın çevresini sarması üzerine tekrar yukarıyı çıktı. Üç yıl önce  Güvenlik Şube Müdürlüğü’nde görev yapan bir polis, ZMA üzerindeki kişiyi Mithat Aynacı’ya benzetti. Emin olmak için, bir memur tanka çıktı. Sivil polis, Aynacı’nın şapkasına vurarak yere düşürdü. Bunun üzerine Aynacı’nın eski memuru, “Alın bunu bu eski müdür” dedi. Gözaltına alınan Mithat Aynacı İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürülürken, vatandaşlar linç girişiminde bulundu.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen Mithat Aynacı daha önce paralel yapı soruşturmasında ihraç edilmiş, daha sonra mahkeme kararıyla geri dönmüş, ancak görev verilmemişti.


Kaynak: Habip ATAM-Sözcü

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim