Öğretmen Diyarı

Polis Her Yerde Bu Kadını Arıyor!

Almanya doğumlu olan Deniz A. ve yanındaki kadının daha önce İzmir'de üç ayrı bombalı eylem yaptıkları ve saldırılar sırasında sürekli kılık değiştirdikleri için yakalanamadıkları belirlendi. Kadın teröristin baş örtüsü, pardösü ve güneş gözlüğü, Deniz A.'nın ise şapka ve gözlük ile kılık değiştirdiği tespit edildi. Kılık değiştiren teröristlerin ayrıca kente sadece eylem amaçlı geldikleri ve saldırıdan hemen sonra şehri terk ettikleri düşünülüyor. Polis her yerde fotoğrafını dağıttığı kadını arıyor.

AK PARTİ BİNASINI BOMBALADILAR

Polis ekiplerine saldıran MLKP üyesi olduğu öne sürülen iki teröristin daha önce gerçekleştirdikleri bombalı eylemlerde sadece maddi kayıp yaşanırken, herhangi bir yaralanma ve can kaybı meydana gelmedi. İlk olarak 25 Temmuz günü Karşıyaka AK Parti İlçe Teşkilatı binasına saldırı düzenleyen teröristlerin eylemler öncesi yaptıkları keşifler çevredeki güvenlik kameralarına yansıdı. Kadın teröristin başörtüsü takıp pardösü giyerek kılık değiştirdiği ve elindeki poşete koyduğu zaman ayarlı bombayı bina önüne bırakıp sakin bir şekilde yürüyerek caddeden ayrıldığı, güvenlik kamerasının olmadığı bir alandan bindiği bir araç ile uzaklaştığı belirlendi.

MHP BİNASINA BOMBA YERLEŞTİRMEYE ÇALIŞTILAR

Sürekli kılık değiştirerek gezen iki terörist ikinci saldırılarını ise Çamdibi semtinde yaptı. Burada sivil ayrımı gözetmeksizin ses getirecek bir eylem planlayan ikili, aynı sokak üzerinde birbirine yakın mesafede bulunan MHP parti temsilciliği ile Çamdibi Polis Amirliği'ne saldırı düzenledi. İkinci bomba bomba olma ihtimalini gözönünde bulunduran bir polis memuru sokağı şeritle kapatarak olası can kaybının önüne geçti.

ŞEHİR DIŞINA KAÇTIKLARI DÜŞÜNÜLÜYOR

Her iki olayın ardından polis ekipleri çevredeki ve toplu taşıma araçlarındaki güvenlik kameralarından aldıkları görüntülerle eşkallerini belirledikleri iki teröristi aramaya başladı. Yapılan tüm çalışmalara rağmen teröristlerin kılık değiştirmeleri nedeniyle yakalanamadığı belirtildi. Önceden belirledikleri bir alanda tekrar kılık değiştiren iki teröristin, planlı yaptıkları saldırıların hemen ardından şehir dışına kaçtıkları ve İzmir'e sadece eylem amaçlı geldiklerinin düşünüldüğü belirtildi.

ÜÇÜNCÜ EYLEMDE YAKALANDI

Son eylemlerinin ardından yaklaşık iki ay hiç görünmeyen iki terörist önceki gece tekrar ortaya çıktı. Bu kez Buca ilçesinde ortaya çıkan teröristler Fırat Mahallesi'nde devriye görevini yapan asayiş ekibine uzun namlulu silahla saldırdı. Araçlarına 3 mermi isabet eden hatta mermilerden biri hemen başlarının önünden geçerek diğer camdan çıkmasına rağmen teröristlere anında silahla karşılık veren polisler iki saldırganı püskürttü. Ara sokaklara kaçan teröristlerden kadın olan yanındaki el bombasını atıp izini kaybettirmeyi başardı. Deniz A. ise kısa süren kovalamacanın ardından yakalandı. Saldırganın kaçarken düşürdüğü poşette ise dipçiksiz uzun namlulu otomatik silah, tabanca, el bombası ve 4 adet sahte kimlik çıktı.

POLİS HER YERDE KADINI ARIYOR

Kimliği belirlenen Deniz A.'nın Almanya doğumlu olduğu ve Kahramanmaraş Elbistan nüfusuna kayıtlı olduğu belirlendi. Deniz A. emniyete götürülürken, polis kaçan zanlının yakalanması için fotoğraflarını yayınlayarak her iki zanlıyı da tanıyanların 155 Polis İmdat hatını araması istedi.

 

Kaynak: Habertürk

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim