Öğretmen Diyarı

PKK\'nın Bingöl saldırısına mahkemeden flaş karar

MEMURLAR -PKK'nın Bingöl'de Emniyet Müdürü'ne yönelik düzenlediği saldırıda 2 polis şehit olmuştu. O saldırı sonucunda gözaltına alınan 8 kişiden 7'si serbest bırakılırken mahkeme ayrıca davaya gizlilik kararı koyarak yayın yasağı getirdi.

 

Bingöl'de, Emniyet Müdürü Atalay Ürker'e yönelik düzenlenen ve 2 polisin şehit olduğu saldırıyla ilgili gözaltına alınan 8 kişiden 7'si, çıkarıldığı mahkeme tarafından denetimli serbestlik yasası kapsamında serbest bırakılırken, Ali Kılıçgedik, tutuklandı.

 

Bingöl'de geçen çarşamba akşamı PKK'lıların düzenlediği ve Emniyet Müdür Yardımcısı Atıf Şahin ile Başkomiser Hüseyin Hatipoğlu'nun şehit olduğu, Emniyet Müdürü Atalay Ürker ve polis memuru Uğur Atlı'nın yaralandığı saldırıyla ilgili gözaltına alınan 8 şüpheli, dün akşam sağlık kontrolünden geçirildikten sonra yoğun güvenlik önlemleri altında adliyeye sevk edildi. Savcılıkta ifadeleri alınan 8 şüpheli, tutuklanmaları talebiyle nöbetçi mahkemeye gönderildi.

 

DOSYAYA GİZLİLİK KARARI GELDİ

 

Bugün sabah saatlerine kadar süren ifade verme işleminden sonra mahkeme 7 şüpheliyi, Denetimli Serbestlik Yasası kapsamında serbest bırakılmasına ve Ali Kılıçgedik'in tutuklanmasına karar vererek, dosyaya gizlilik kararı getirdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim