Öğretmen Diyarı

PKK’lılar yaktı devlet yaptı!

Mehmet Serbes/ADANA
İçi ve dışında kapsamlı çalışma yapılan okul tadilatı için yaklaşık 1 milyon TL harcandı. Tarsus’ta 22 Aralık gecesi bölücü terör örgütü lehine birçok mahallede gerçekleşen ve Fahrettinpaşa mahallesinde de yapılan sokak eylemleri sırasından bir grup eylemci tarafından yakılan ve tamamen kullanılmaz hale getirilen Fahrettinpaşa İlk ve Orta Okulu’nda yaklaşık 45 gün süren tadilat çalışmaları sona erdi.

FOTO: SÖZCÜ

 

Okul öğrencilerinin geçici olarak 75. Yıl Kocatepe Ortaokulu ile Yunus Emre Okulları’na alınmasının ardından başlatılan tadilat çalışmaları kapsamında okulun tüm elektrik ve diğer tesisatları tekrar yapıldı. Sıraları yenilenen okulun, tüm pencerelerine sıkı aralıklı demir tesisat döşenip, boya ve dış cephe düzenleme çalışmaları yapıldı. Yıkılan Atatürk büstünün yenisi de okul girişine monte edildi.

Okulda incelemelerde bulunan Tarsus İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Sefa Demir, “Devletimizin tüm imkanlarını seferber ederek kısa sürede okulu eskisinden daha iyi hale getirdik. Yeni haftayla birlikte okulda eğitim ve öğretim başlayacak. Geçen bu iki aylık süre zarfında hem öğrencilerimiz, hem de velilerimiz başka bir okula gidip-gelmenin zorluğunu yaşadılar. Okulumuzda yeniden başlayacak eğitimle birlikte daha kaliteli hizmetin verileceğine inanıyorum. Okulun yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Kaynak: SÖZCÜ

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim