Öğretmen Diyarı

Otto hayatını kaybetti

Umut ERDEM/ANKARA Fotoğraflar: Rıza ÖZEL

GÖRENLERİ şaşkına çeviren iki buçuk aylık down sendromlu kedi Otto hayatını kaybetti. Veteriner hekim Tarkan Özçetin, “Hastalığın defektlerinden biri olan kalp yetmezliğine bağlı aniden hayatını kaybetti. Hiç beklenmedik bir durum oldu. Bir hasta belirtisi yoktu, son ana kadar yemeğini yedi tuvaletini yaptı” dedi. Hürriyet’in duyurduğu Türkiye’de ilk down sendromlu kedi örneklerinden olan Otto, beklenmedik şekilde hayatını kaybetti. Otto’nun ölümünü Hastane Facebook sayfasından “Bir süredir hastanemizde olan Otto’yu kalp yetmezliği sonucu bugün kaybettik. Tüm sevenlerinin başı sağ olsun” diyerek duyurdu.


YEMEĞİNİ YEDİ
Veteriner Hekim Özçetin, oldukça hareketli tavırlarıyla dikkat çeken Otto’nun ölümüyle ilgili Hürriyet’e şunları söyledi:
“Sabah saatlerinde dahi durumu iyiydi. Yemeğini düzenli yedi, tuvaletini yaptı. Bir hastalık belirtisi, şüphelendiğimiz hiçbir şey yoktu. Birden kötüleşti, öğlen aniden kasılmalar yaşadı ve acil yoğun bakıma aldık. Müdahalelerimize rağmen kurtaramadık. Çok üzgünüz gerçekten.”

\"\"

\"\"

\"\"

\"\"

\"\"

 

 

 

hurriyet.com.tr

Anahtar Kelimeler:
otto hayatını kaybetti

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim