Öğretmen Diyarı

Osmaniye'de 14 kişinin öldüğü kazanın tanığı öğretmen konuştu
 Osmaniye'de geziden dönen ilkokul öğrencileri ile öğretmen ve velileri taşıyan midibüsün sulama kanalına düşmesi sonucu meydana gelen kazada hayatını kaybeden 14 kişinin isimleri belli oldu.
Kazada, midibüste bulunan çocuklar Beritan Geyik, Baver Geyik, Nehir Uludağ, Bahadır Karakurt, Meral Sarı, Yağmur Keskin, Umut Ayas ve Merve Pembe, öğretmen Ahmet Cebeci, veliler Sultan Geyik, Sevgi Ayas, Nur Seviner ve Müzeyyen Keskin ile şoför Feruşah Esen yaşamını yitirdi.

Osmaniye'de geziden dönen ilkokul öğrencileri ile öğretmen ve velileri taşıyan midibüsün sulama kanalına düşmesi sonucu 14 kişinin hayatını kaybettiği kazanın tanığı öğretmen Fatma Tirek, "En çok sevdiğimiz öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi, eşlerimizi, dostlarımızı, çocuklarımızı kaybettik" diyerek gözyaşı döktü.
OSMANİYE'DE KORKUNÇ KAZA: 14 ÖLÜ OSMANİYE'DE KORKUNÇ KAZA: 14 ÖLÜ

Hatay'ın İskenderun ilçesindeki Beş Temmuz İlkokulu'ndan öğrenciler, öğretmen ve veliler ile Osmaniye'ye geziye giden ve kaza anında geziye çıkan diğer midibüs içerisinde olan öğretmen Fatma Tirek yaşadıkları dehşet anlarını anlattı.

VELİLERİN HAZIRLADIĞI SENE SONU PİKNİĞİNDEN DÖNÜYORLARDI

Yaşananların bir facia olduğunu söyleyen Fatma Tirek, "En çok sevdiğimiz öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi, eşlerimizi, dostlarımızı, çocuklarımızı kaybettik. Suç nedir bilmiyoruz. Hepsinin mekanı cennet olsun" şeklinde konuştu. Gözyaşlarına hakim olamayan Öğretmen Tirek, geziyi velilerin sene sonu pikniği amacıyla hazırladığını kaydetti.


5 Temmuz İlkokulu'nda tatil kararı alındığı öğrenildi. Hayatını haybeden öğrencilerin bulunduğu 3/A sınıfını ziyaret eden yakınları da sıralarda oturarak göz yaşı döktüler.

Öte yandan, kazada hayatını kaybeden Merve Pembe'nin cenazesi de ailesi tarafından İskenderun Devlet Hastanesi Morgu'ndan alındı. Kazada hayatını kaybedenler için saat 12.00'da Atatürk Anıt Alanı'nda tören yapılması planlanıyor.

İHA

Osmaniye'deki kazada hayatını kaybeden Nur Seviner'in son selfie'si görülüyor.

Osmaniye'de ölen 14 kişinin kimlikleri beli oldu

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim