Öğretmen Diyarı

 OPERASYONDA ÖĞRETMENLER GÖZALTINA ALINDI

KPSS OPERASYONUNDA ÖĞRETMENLER GÖZALTINA ALINDI

KPSS operasyonlarında gözaltılar devam ediyor. Yeni yapılan operasyonlarda, Adıyaman, Van ve Şanlıurfa'da öğretmenler gözaltına alındı.
Adıyaman Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüğü ekipleri tarafından KPSS’de usulsüzlük yapıldığı iddialarına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında Cumhuriyet Başsavcılığı talimatıyla operasyon başlattı. Adıyaman’ın yanı sıra Van ve Şanlıurfa’da da düzenlenen operasyonda, aralarında öğretmenlerin de bulunduğu 12 kişi gözaltına alındı.

60 tutuklu var

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, Temmuz 2010’daki KPSS’de usulsüzlük iddialarına ilişkin yürüttüğü ve “belli yapıya mensup kişilerin, kamu kurumlarına yerleşmek için sınavdan önce hileyle, haksız şekilde elde ettikleri soruları kullandıkları” yönünde delillere ulaştığını duyurduğu soruşturma kapsamında, şu ana kadar 204 kişi hakkında gözaltı kararı çıkartıldı. 60 kişinin tutuklu olduğu soruşturmada, hakkında gözaltı kararı bulunan 28 kişiye ise henüz ulaşılamadı. Savcı, eski ÖSYM Başkanları Ünal Yarımağan ve Ali Demir’in de “şüpheli” sıfatıyla ifadelerine başvurdu.


 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim