Öğretmen Diyarı

Ömür boyu hapis cezası olan şahıs YGS\'ye girdi

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Fethiye’de de yapılan YGS sorunsuz geçti.

Fethiye’de 310 salonda 5 bin 431 adayın sınava girdiği bildirilirken 160 dakika süren sınav için yanlarında fotoğraflı nüfus cüzdanlarıyla, sınav giriş belgelerini getirmeyen adaylar sınav salonlarına alınmadı. Bazı adaylar nufüs cüzdanları için açık tutulan nufüs müdürlüklerine koşarken sınava giriş belgesi getirmeyen adaylar belge çıkartmak için internet salonlarına koştu. Ancak ilgili siteler kilitlendiği için bazı adaylar istediği belgeyi de çıkarttıramayınca sınava giremedi.

Fethiye’deki 28 okulda 307 salonda 5431 aday ile Fethiye T Tipi Cezaevinde 2 salonda 13 aday olmak üzere toplam 310 salonda 5431 adayın sınava girdiği öğrenildi. Gazi Ortaokulu C Blok önüne yanaşan bir cezaevi aracından adam öldürmeye tam teşebbüsten ömür boyu hapis cezasına çarptırıldığı öğrenilen 25 yaşındaki E.B isimli bir hükümlü de geniş güvenlik önemleri altında sınava girdi.

Tokat cezaevinden getirildiği öğrenilen hükümlü Gazi ortaokulu C Blokta sınav salonuna alındı. Güvenlik görevlileri nezaretinde sınav sorularını cevaplandırdı. Sınav sonu yine yoğun güvenlik önlemleri arasında cezaevine götürüldü 

\"İhlas

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim