Öğretmen Diyarı

Öldürülen öğretmenin katili'nin doktora yaptığı ortaya çıktı
 Tuzla'da öldürülen tarih öğretmeni Fatma Kayıkci ile 3 yıl önce Tümgeneral Hasan Hüseyin Demirarslan'ın TÜBİTAK'ta çalışan oğlu Göktuğ Demirarslan ve onu ziyarete gelen kız arkadaşını öldürmek suçlarından aranan Atalay F.'nin ODTÜ'de "Biyoloji" bölümünde doktora yaptığı ortaya çıktı
Şüphelinin Ankara'da işlediği cinayetten sonra adeta geçmişini sildiği, bugüne kadar hiçbir yakınıyla irtibata geçmediği belirtildi. Katil zanlısının Erasmus programıyla gittiği Paris'teki sevgilisi Olga Seregina'nın da 2011 yılından bu yana kayıp olduğu tespit edildi. Yetkililer, şüphelinin, tarih öğretmeni Fatma Kayıkci'yi, cebindeki 3 bin lirayı almak için ya da kimliğini ortaya çıkarması üzerine öldürmüş olabileceğini söylediler.

ANKARA'DA ÇİFTE CİNAYET İŞLERKEN DOKTORA YAPIYORMUŞ

Tuzla'da tarih öğretmeni Fatma Kayıkci'yi öldürdükten sonra firari olarak aranırken evdeki parmak izi kayıtlarından önce kimliği, daha sonra da Ankara'da 2 kişiyi daha öldürdüğü belirlenen Atalay F. ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı.

Katil zanlısının, Ankara'da platonik aşk yüzünden, o dönem Tümgeneral olan Hasan Hüseyin Demirarslan'ın oğlu çocukluk arkadaşı Göktuğ Demirarslan ve sevgilisi Elena Radchikova'yı öldürdüğü sırada ODTÜ'te "Biyoloji" bölümünde doktora yaptığı ortaya çıktı.
PARİS'TEKİ SEVGİLİSİ DE ESRARENGİZ BİR ŞEKİLDE ORTADAN KAYBOLMUŞ

Öte yandan, olayla ilgili yapılan soruşturmada, şüphelinin Erasmus programıyla 2010 yılında Paris'e gittiği ve burada daha sonra öldürdüğü Göktuğ Demirarslan ile aynı evde kaldığı tespit edildi. Ancak 2011 yılında şüpheli Atalay F. ile sevgili olan Olga Seregina esrarengiz bir şekilde ortadan kayboldu. İnterpol tarafından aranan Olga Seregina bugüne kadar bulunamadı. Olga Seregina'nın da bir cinayete kurban gitmiş olabileceği belirtildi. Elena Radchikova ile Olga Seregina'ın arkadaş oldukları da ortaya çıktı.

TARİH ÖĞRETMENİ KADIN KORİDORDA ÖLDÜRÜLMÜŞ

İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından cinayetle ilgili yapılan soruşturmada, tarih öğretmeni Fatma Kayıkci'nin apartmanın koridorunda öldürüldüğü tespit edildi. Şüphelinin üst üste bıçak darbeleri vurduktan sonra talihsiz kadını evin içine soktuğu düşünülüyor. Yapılan testler sonucu, silinmesine rağmen koridorda çok miktarda kan izi bulunduğu tespit edildi.

ŞÜPHELİ GEÇMİŞİNİ ADETA SİLMİŞ

Galatasaray Lisesi mezunu olan Atalay F.'nin Ankara'da işlediği çifte cinayetin ardından tüm ailesiyle ilişkisini kestiği ve adeta geçmişini sildiği belirlendi.

Yapılan incelemelerde, şüphelinin çifte cinayetin ardından Portekiz'in Lizbon kentine gittiği ve burada bir otelde kaldığı tespit edildi. Şüphelinin daha sonra yasadışı yollarla Türkiye'ye döndüğü düşünülüyor. Atalay F.'nin yakalanmamak için uzun süre cep telefonu kullanmadığı, ailesi çok zengin olmasına rağmen onları hiç aramayarak günlük 20 ile 50 lira arasında değişen ücretlerde çalışmaya razı olduğu belirlendi.

CİNAYET SEBEBİNDE İKİ İHTİMAL VAR

Polis, öldürülen tarih öğretmeni Fatma Kayıkci'nin olay sırasında üzerinde 3 bin lira bulunduğunu tespit etti. Polis, cinayetin, şüphelinin bu parayı almak için ya da talihsiz kadının onun gerçek kimliğini ortaya çıkarması yüzünden işlenmiş olabileceğini tahmin ediyor.

Ali AKSOYER
Doğan Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim