Öğretmen Diyarı

OLAYLI MAÇ TEKRAR EDİLECEK!

15 Aralık 2013 tarihinde oynanan olaylı Kasımpaşa-Beşiktaş maçının merakla beklenen kararı açıklandı.

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetimi, 5 saat süren toplantının ardından oy çokluğu ile maçın tekrarına karar verdi.

Toplantıya  daha önce maçta kural hatası olmadığı yönünde görüş bildiren Merkez Hakem Kurulu  Başkanı Zekeriya Alp, Merkez Hakem Kurulu  Eğitim Direktörü Oğuz Sarvan ve Kasımpaşa-Beşiktaş maçının hakemleri  katılıdı.

Barış Şimşek başta olmak üzere hakemlerin ve merkez hakem kurulu üylerinin görüşleri dinlenirken, Donk'un tartışma yaratan pozisyonu farklı açılardan defalarca izlendi. Üyeler, görüntüleri izledikten sonra oy çokluğu ile hakem Barış Şimşek'in düdüğünü, Donk elindeki topu Almedia'nın önündeki topa fırlattık sonra çaldığına karar verdi. Maçın yeniden oynanması kararlaştırıldı.

reklam

Karşılaşmada cezalı duruma düşen tüm oyuncular forma giyebilecek. Ayrıca maç öncesi sarı kart cezaları olduğu için kadroda yeralamayan Kasımpaşalı futbolcular İlhan, Babel ve Adem de cezalarını çektikleri için kadrodaki yerlerini alabilecekler.

Bu karara itiraz edilmesi halinde Tahkim Kurulu yedi gün içinde toplanarak ve son kararı verecek. Eğer iki kulüpten de itiraz gelmezse Türkiye Futbol Federasyonu'nun kararı kulüplere tebliğ etmesinin ardından yedi gün sonra karar kesinleşmiş sayılacak. Maçın hangi tarihte oyanancağına ilişkin kararın ise 21 Ocak Salı Günü verilmesi bekleniyor.

Maçı hangi hakemlerin yöneteciği sorusu ise ayrı bir tartışma konusu. Karşılaşmaya hakem atama yetkisi her zaman olduğu Merkez Hakem Kurulu’nda. Maça yeniden Barış Şimşek ve ekibinin atanması zayıf bir ihtimal olarak görülürken, kurulun yeni bir hakem görevlendirmesi bekleniyor.

ntvspor

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol