Öğretmen Diyarı

Okuldaki törende Şehit Halisdemir canlandırıldı
OSMANİYE’de yeni eğitim yılının başlaması nedeniyle düzenlenen törende, 15 Temmuz darbe girişime karşı verilen mücadelenin sembol isimlerinden Şehit Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir temsili olarak canlandırıldı. Kahraman astsubay Halisdemir'i canlandıran asker kıyafetli kişiye büyük ilgi gösteren vatandaşlar fotoğraf çektirme yarışına girdiler.
Okuldaki törende Şehit Halisdemir canlandırıldı

2016 - 2017 eğitim öğretim yılının açılış töreni Mithatpaşa İlkokulu’nda yapıldı. Töreni organize eden şirketin, asker kıyafeti giydirilen bir çalışanı, etkinlik boyunca Şehit Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir’i temsil etti.


Törende ayrıca protokol üyeleri tarafından barış dilekleriyle 30 adet beyaz güvercin uçuruldu. Daha sonra törene katılanlar Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’nca hazırlatılan ’15 Temmuz Milli İrade Destanı’ konulu fotoğraf sergisini gezdi.

Okuldaki törende Şehit Halisdemir canlandırıldı
İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik, yaptığı konuşamda, eğitim yılının açılışının 19 Eylül Gaziler Günü’ne denk gelmesi dolayısıyla Gaziler Günü’nü de kutladı. Müdür Çelik, 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan vatandaşları anarak başladığı konuşmasında "Osmaniye ili olarak 125 bin öğrenci ile 5 bin derslikte yaklaşık 7 bin 500 öğretmen ve 10 bine yakın eğitim çalışanı ile 2016 2017 eğitim öğretim yılını açıyoruz" dedi.

Okuldaki törende Şehit Halisdemir canlandırıldı
Okuldaki törende Şehit Halisdemir canlandırıldı
Törende anasınıfı, özel eğitim ve ilkokul 3’üncü sınıf ziyaretlerinin ardından, destek odalarının açılışı yapıldı. Öğrenciler animasyon ekibi tarafından hazırlanan program ile eğlenceli anlar yaşadı. 

 

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA)

Anahtar Kelimeler:
OkulÖmer Halisdemir

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim