Öğretmen Diyarı

Okul servislerine panik butonu ve kamera

Denizli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı, Denizli Servis Araçları İşletmecileri Esnaf Odası ile birlikte okul servislerinin denetimine başladı. Fatih Kapalı Pazaryeri’nde yapılan denetime, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Özsoy, Ulaşım Dairesi Başkanı Niyazi Türlü ve Denizli Servis Araçları İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Ahmet Umul katıldı. Denetimlerde güvenlik, araç içindeki ekipmanlar, otomatik kapı, emniyet kemeri, uyarı ışıkları ile servis aracının ruhsat ve evraklarının yeterli olup olmadığı incelendi. Okul servislerinde bu yıl yeni zorunluluklar getirildi. Bu yıl ilk defa araç içi ve araç dışının izlenebileceği dört güvenlik kamerası bulunma zorunluluğu, panik butonu ve GPS sistemi bulunma zorunluluğu getirildi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Özsoy, yeni eğitim öğretim yılı öncesi öğrencilerin daha güvenli bir şekilde okullarına gidip gelmesi için servis taşımacılığı yapan araçların denetimlerine başladıklarını söyledi. Özsoy, "Araçlarımızda her yıl yapılan rutin kontrollerin yanında bu yıl güvenlik kameralarıyla araç içi ve araç dışının da izlenebilmesi zorunluluğunu getirdik. Servis araçlarımıza takılan kameralarla çocuklarımız daha da güvende olacak. Alınan bu görüntü kayıtları bir ay boyunca saklanacak. Aileler herhangi bir olayda bu kayıtları izlemek için istekte bulunabilecek. Araç içinde bulunan panik butonları da ekstra güvenlik sağlayacak. Denetimlerimiz okullar açılmadan tamamlanacak" diye konuştu.

Denizli Servis Araçları İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Ahmet Umul ise 2016-2017 eğitim-öğretim yılı başlamadan önce servis araçlarının hazır hale getirildiğini ifade ederek, "Her yıl daha güzel şeyler yapmak için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. Daha önceki yıllardaki araç modelleriyle şimdiki araç modellerimiz arasında bile büyük bir fark var" dedi. Umul, öğrenci velilerine, servis aracı seçiminde ucuzluğu değil, hizmet kalitesini dikkate almaları tavsiyesinde bulundu.

Kaynak: DHA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim