Öğretmen Diyarı

Okul Önünden Geçen Üstü Açık Kanal Mikrop Saçıyor

Öğrenci velileri, Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu'ndan bir an önce çözüm bekliyor.

Dumlupınar Mahallesi'nin de içinden geçen kanaldan çevreye sürekli kokular yayıldığını belirten vatandaşlar, kanalın çevresinde çocukların oynadığını ifade ettiler.

Kütahya Akşemsettin Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul AileBirliği başkanı Zeki Yıldız, "Bu kanalın çevresi düz ve engelsiz. Çocuklar top oynarken kanala topları kaçıyor. Almak için uğraşırlarken, Allah korusun kanala uçma ihtimalleri var. Kanal tehlike saçıyor. Aynı zaman kanalda her türlü pislik var. Yazın buralar sivrisinek ve böcekten geçilmiyor. Bunlar gözlerimizin gördüğü. Bir de görmediği mikroplar var. Kanal mikrop saçıyor. Eskiden buralarda ev yoktu. Şimdi kanal mahalle içinde kaldı. Onun için kanalın üstü kapatılmalı. Hem tehlike hem hastalıklar önlenmeli" diye konuştu.

Öğrenci velilerinden Hasan Hüseyin Değer de, bir kaç gün önce bir öğrencinin kanala düşerek yaralandığını yetkililerin durumu bin ön önce çözüm üretmesi gerektiğini bildirdi.

Akşemsettin Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Ertğurul Gazi İmam Hatip Ortaokulu'nun 900'e yakın öğrencisinin bulunduğu belirtildi.

Öğrencilerin, okul giriş ve çıkışlarında her gün söz konusu kanalın hemen yanından geçitiği ifade edildi.

Öğrenciler, kanaldan yükselen kokuların teneffüs vakitlerini geçirdikleri okul bahçesine kadar geldiğini dile getirdiler.

Konuya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu'nun duruma el atmasın isteyen mahalle sakinleri, uzunluğu 150 metreyi bulan kanalın üzerinin kapatılmasını istiyor. 

\"İhlas

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim