Öğretmen Diyarı

Okul Müdürü Eğer Bunları Söylediyse Eğitim Bitmiştir...

Çanakkale Bayramiç'te Mustafa-Gülşen Çınaroğlu Anadolu Lisesi'nde müdür Ahmet Yıldırım'ın tören sırasında öğrencilere hakaret ederek, "Okula kendinizi satmaya mı geliyorsunuz?" dediği, ayrıca "Erkekler bol pantolon giyecek, kızların etekleri dizin altında olacak, yoksa okula almam" diye uyardığı iddia edildi.

Müdür Yıldırım ise iddiaları yalanlayarak "Böyle bir cümle kurmadım" dedi.

Çanakkale’nin Bayramiç ilçesinde faaliyet gösteren Mustafa-Gülşen Çınaroğlu Anadolu Lisesi Müdürü Ahmet Yıldrım’ın, okulda düzenlenen bir tören sırasında öğrencilere hakaret ederek, “Okula kendinizi satmaya mı geliyorsunuz?” dediği iddia edildi.

Mustafa-Gülşen Çınaroğlu Anadolu Lisesi’ne 2015-2016 öğretim dönemi başında müdür olarak atanan Ahmet Yıldırım’ın, okulda düzenlenen bir tören sırasında öğrencilerine yönelik ağır hakaretlerde bulunduğu iddia edildi. Okul Müdürü Ahmet Yıldırım, okulda düzenlenen tören sırasında öğrencilerine, "Erkek öğrenciler dar pantolon giymeyecek, bol pantolon giyeceksiniz. Kızların etek boyları diz kapaklarının altında olmazsa okula almam” dedi.

Törende yaptığı konuşmasında özellikle kız öğrencileri hedef alan Ahmet Yıldırım, “Siz buraya koca bulmaya mı geliyorsunuz? Okula kendinizi satmaya mı geliyorsunuz?" gibi çirkin ifadelerde bulundu. Okula, kendisinin istediği gibi gelmeyen öğrencilerin okula alınmayacağını belirten Yıldırım, öğrenci ve veliler arasında tepki topladı. 

Okul müdürünün tutumundan rahatsız olan, özellikle kız öğrencilerin velileri, Ahmet Yıldırım’ın bu tutumu sürdürmesi halinde şikayette bulunacaklarını belirttiler. Aynı zamanda felsefe öğretmeni olan okul müdürü Ahmet Yıldırım’ın daha önceki bir konuşmasında da, “Bir gün bilim, dini kabul etmek zorunda kalacak”dediği belirtildi.

OKUL MÜDÜRÜ: ÖYLE BİR CÜMLE KURMADIM

Kendisine ulaştığımız Oku Müdürü Ahmet Yıldırım ise, öyle bir cümle kullanmadığını ifade ederek, "Öyle bir cümlenin kendime söylenmesini ister miyim? Asla istemem. Böyle bir cümlenin ağzımdan çıkması mümkün değil. Yönetmeliklerde ne varsa, onu uygulamaya çalışıyoruz. Kimsenin haysiyet ve namusuyla ilgili cümle kurmam. Böyle bir cümle kurmadım" dedi. 

Yıldırım, "Kılık kıyafet yönetmeliği var, onu uygulamak istiyor muyuz? İstiyoruz. Yönetmelikle ilgili uyarılarda bulunduk. Onun dışında öyle bir cümle kurmadık. Öyle bir cümlenin nereye gideceğini bilen insanlarız" diye konuştu.  

Kaynak : haber.sol.org.tr

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
öğretmen 2 yıl önce

bu zamanki öğrenciler sonuna kadar hakediyor

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim