Öğretmen Diyarı

Okul dönüşü kaybolan öğrenciden 3 gündür haber yok

Çekmeköy'de 3 gün önce kaybolan lise öğrencisini arama çalışmaları sürüyor.

Alınan bilgiye göre, Çekmeköy'ün Reşadiye köyünde yaşayan 16 yaşındaki lise 2. sınıf öğrencisiAnt Sekban'dan 3 gündür haber alınamıyor. Cuma günü eğitim gördüğü Alemdağ Çapa Anadolu Lisesi'nden çıkıp bir dolmuşa bindiği öne sürülen Ant Sekban, evinin bulunduğu Çiftpınar Sokak'ın başında minibüsten indi.

Sekban, aynı sokağın başında bulunan bakkala uğradıktan sonra yaklaşık mesafedeki evine yürürken kayboldu.

Olayın ardından haber verilen jandarma, AKUT ekipleri ve komando birlikleri, Reşadiye köyü çevresini ve civardaki ormanlık alanlarda arama yaptı. Arama çalışmalarına gece ara verilirken, Sekban'a ait bir iz bulunamadı.

AA muhabirine açıklamalarda bulunan Ant Sekban'ın amcası İhsan Sekban, çevredeki güvenlik kameralarının incelemeye alındığını, o gün köye girip çıkan tüm kişilerin ve araçların araştırıldığını ifade ederek, şöyle konuştu:

"Reşadiye küçük bir köy. Buraya gelip giden bellidir. Herkes birbirini tanır. Olay günü çok yağışlı olduğu için güvenlik kameralarındaki kayıtlar çok net değil. Ancak tanımadığımız bir kamyonet var. Yeğenim ya bu araçla kaçırıldı ya da bu araçla gitti. İnsanlardan yardımcı olmalarını rica ediyoruz. Yeğenimin üzerinde o gün kahverengi mont, mavi kot pantolon, lacivert ayakkabı bulunuyordu. Gören, duyan birileri varsa bizi herhangi bir şekilde haberdar ederse çok seviniriz."

Sekban'ın evinin önünde ateş yakıp ısınan yakınlarının bekleyişi sürüyor.

\"Anadolu

 

MEMURLAR.NET

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol