Öğretmen Diyarı

Okul çatısı uçtu: 13 yaralı

Şehir merkezinde öğle saatlerinde etkili olan fırtına nedeniyle Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu'nun bacası ile çatısından kopan parçalar, çevredeki bazı evlerin çatısından kopan parçalarla birlikte okulun bahçesindeki öğrencilerin üzerine düştü. Yaralanan 13 öğrenci ambulanslarla Prof. Dr. İlhan Özdemir Devlet Hastanesine kaldırıldı. Fırtına nedeniyle Aksu Mahallesi'ndeki Fen Lisesi pansiyonunun da çatısından kopan parçalar okulun arkasındaki çalılık alana düştü.


Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu ile Fen Lisesi binalarında inceleme yapan Giresun Valisi Hasan Karahan, ardından da hastaneye giderek bilgi aldı. Vali Karahan, şunları söyledi:


"Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu'nda öğle teneffüsü sırasında, komşu evinin çatısından koparak uçan plastik ve ahşap parçalar, okul binasının bacasının koruyucu metal parçasına çarpıp hasar verdi. Metal parçalar bahçede oynayan çocukların üzerine düştü. Maalesef bir çocuğumuz biraz ciddi olmak üzere 13 öğrenci yaralandı. Yaralanan çocuk hastanede müşahede altında. Çok şükür ciddi bir şeyi yok fakat bir süre daha gözetim altında tutulacak. Diğer çocuklar ayakta tedavi gördü."

 

\"Doğan

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol