Öğretmen Diyarı

Öğretmenler el ele verip okulu yeniledi
 Karlıova İlçesi'ne 20 kilometre uzaklıktaki Bahçe Köyü'nde 248 öğrencinin eğitim gördüğü 14 derslikli Ayten Tekışık İlk ve Ortaokulu'nda eğitim veren 18 öğretmen, kendi çabaları ile okulu yeniledi. Köyde kuraklık olması nedeniyle köylülerin suyu tasarruflu kullanmalarına dikkat çekmek isteyen öğretmenler, okul bahçesine diktikleri 300 ağacın sulanması için 1200 metrelik damlama sulama sistemi kurdu. Öğretmenler, okulun güvenliği için, 14 ayrı noktaya güvenlik kamerası yerleştirdi.
Bir çocuğu Bingöl dışından gelip, Bahçe Köyü'nde görev yapan 18 öğretmen kendi imkanlarıyla satın aldıkları tahta parkeleri iki gün boyunca verdikleri uğraşla okulun anasınıfı ile iki ayrı sınıfın yerlerine döşedi. Bu çalışmalarla yetinemeyen öğretmenler, ekonomik durumu yetersiz öğrencilere ayakkabı ve kıyafet yardımında bulundu.

"EL ELE VEREREK OKULUMUZUN BÜTÜN İHTİYAÇLARINI KARŞILADIK"

Okulun bütün ihtiyaçları fedakar öğretmenler sayesinde karşılandığını anlatan Ayten Tekışık İlk ve Ortaokulu Müdürü Kurtuluş Deliduman, emeği geçen tüm öğretmenlere teşekkür etti. Deliduman, şöyle dedi:

"Öğretmenlerimizle el ele vererek okulumuzun bütün ihtiyaçlarını karşıladık. Hocalarımız büyük bir fedakarlık örneği göstererek, çeşitli yerlerden öğrencilerimiz için giyim yardımı ve okul için bilgisayarlar getirtdiler. Okunun bir sınıfının zeminini kendi ellerimizde yaparak düzene getirdik. Ayrıca okul bahçesinde 300 adet fidan dikerek bunların sulaması içinde bin 200 metrelik damla sulama sistemini yaptılar. Bu fedakarlıklarından olayı tüm arkadaşlarımı tebrik ederim."

Okulda görev yapan öğretmen Gülşah Kaya, öğrencilerin kıyafet ihtiyaçlarını karşılamak için İstanbul'da bazı yerle temasa geçtiğini ifade ederek, yaptıkları görüşme sayesinde öğrencilerin ayakkabı ve mont ihtiyaçlarını karışladıkları söyledi. Kaya, "İlk buraya geldiğimde öğrencilerimizin ayakkabı ve monta ihtiyaçlarının olduğunu gördüm. İstanbul'da bazı yerlerle temasa geçtim ve bütün öğrencilerimizin mont ve bot ihtiyacını karşıladık" diye konuştu.

Öğretmen Bilal Bedir ise, okul bahçesine kurdukları sulama sistemi, köylülerin tarafından olumlu karşılandığını ifade ederek, kendi bahçelerine de bu sistemi kuracaklarını anlattı. Bedir, damlama sulama sistemi sayesinde su tasarrufunu büyük ölçüde sağladıklarını söyledi.
Doğan Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim