Öğretmen Diyarı

ÖĞRETMENİN YAPTIKLARI VELİLERİ AYAKLANDIRDI

Öğrenci velilerini isyan ettiren Öğretmen S. A.’ın, uzun süredir benzer hakaretlerle öğrenci velilerinin tepkisine neden olduğu ancak öğretmenin hâlâ aynı okulda görev yapmasının kabul edilemez olduğunu söyleyen öğrenci velileri, öğretmenle ilgili akıl almaz iddialarda bulundular.


Öğrenciye fiili taciz ve hakaret


Dersta kız öğrencilerin başörtüsüyle yüzlerini kapatarak “Bunlar yakında çarşafa da girer” şeklinde aşağıladığını iddia eden bir öğrenci velisi, çocuğunun öğretmenin bu davranışları ve baskısı nedeniyle yaşadığı psikolojik travmayı atlatması için büyük mücadele verdiklerini ancak benzer davranışların artarak devam ettiğini söyledi.


“Önemli olan Kuran değil, Biyolojidir.”


Okul yönetimine verdiği dilekçede, S.A'nın sınıfta tahtaya Türkçe, Matematik, Kimya gibi derslerin isimlerini yazarak öğrencilere bağıra bağıra “Burada Arapça yazıyor mu? Burada Kuran-ı Kerim yazıyor mu? Arapça ve Kuran-ı Kerim değil Biyoloji önemli” dediğini, öğrencilere yönelik baskı ve hakaretleriyle öğrencileri ve öğrenci velilerini tahtrik ettiğini söyledi. Öğrencisinin ders durumunu sormak üzere Ötgün’le görüştüğünü söyleyen veli, öğrencisinin ders durumu hakkında bilgi vermeyen öğretmenin “Çocuğunuzu bu okuldan alın” dediğini iddia etti.


Üniversite gezisinde akıl almaz hakaretler


Öğrencilerin Hacettepe üniversitesine yaptıkları gezide öğrencilere refaket eden S.A.'nın gezi esnasında öğrencilere nefret dolu duygu ve davranışlarla hakaret ettiğini söyleyen bir başka veli ise “Çocuğum Hacettepe gezisi sonrası özgüvenini tamamen kaybetmişti. Bu durumun sebebini araştırdığımda öğrendiklerime inanmak istemedim. Gezi esnasında öğrencilere refakat eden Öğretmen S.A'nın kızımın yanına gelerek ve elini süpürge gibi sallayarak ‘Siz buraya ancak temizlikçi olarak gelirsiniz.’ dediğini öğrendim. Şikâyetçiyim. Gereğinin yapılmasını istiyorum” dedi.

Ötgün’ün aynı gezide başka bir öğrenciye de “Siz burada ancak çaycı olursunuz” dediği iddia edildi.


Uzun etek giydikleri için öğrencilere hakaret ediliyor


S.A'ya yönelik iddialarla infialle gelen velilerden bir tanesi de, aynı öğretmenin çocuğuna “Giydiğiniz bu etekle nineme benziyorsunuz. Geri zekâlılar. Böyle giderse siz çarşaf giyersiniz” dediğini iddia etti.

Aynı öğretmenin görüşmek üzere kendisini okula çağırdığını söyleyen başka bir öğrenci velisi ise öğretmenin çocuğu hakkında “Kızınız hakkında endişeliyim. Dersle alakası yok. Beynini yıkayan mı var? Tarikata falan özeniyor veya katılmak istiyor mu?” dediğini iddia ederek bu öğretmen tarafından çocuğunun başörtüsü ile ilgili sürekli yorum yapılması nedeniyle çocuğunun çok rahatsız olduğunu ve şikâyetçi olduğunu söyledi. 

 

Kaynak: kamuexpress.com'

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol