Öğretmen Diyarı

Öğretmeni, yanlışlıkla öldürdüm pişmanım

Çınar ifadesinde şunları söyledi: "Ayırmak istedim. Ellerimi açtım 'kurban olayım' diye yalvararak yardımcı olmaya çalıştım. Elime aldığım aletin kesici mi delici mi olduğunu bilmiyordum gözüm görmedi. Yanlışlıkla yaptım ve çok pişmanım."
Kadıköy'de 9 Mayıs 2015'de kadınlara yönelik sözlü tacizi engellemek isterken uğradığı bıçaklı saldırıda ölen Öğretmen Bahadır Grammeşin'in davası dün İstanbul Anadolu 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü.

Duruşmaya tutuklu sanıklar Erkan Çınar, Murat Topraktepe, Yahya Burak Ataç ve Mert Nikelay ile tutuksuz 5 sanık katıldı. Grammeşin'i öldürmekle suçlanan ve "Kasten öldürme" suçundan müebbet hapisle cezalandırılması talep edilen bar sahibi Çınar ifadesinde şunları söyledi: "Ayırmak istedim. Ellerimi açtım 'kurban olayım' diye yalvararak yardımcı olmaya çalıştım. Elime aldığım aletin kesici mi delici mi olduğunu bilmiyordum gözüm görmedi. Yanlışlıkla yaptım ve çok pişmanım." Suçu üstlenmesi için Ataç'a 30 bin TL verip vermediğini sorulan Çınar "Gariban babasıyım" cevabını verdi. Duruşma 30 Mart'a ertelendi.

Aziz ÖZEN

Hürriyet
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol