Öğretmen Diyarı

Öğretmeni dolandırılmaktan polis kurtardı

Öğretmen M.Ü'nün cep telefonuyla konuşması ve karşısındakilere para yatıracağını söyleyip evden çıkması üzerine yakınları şüphelenip polisi aradı. Hemen harekete geçen polis, M.Ü'nün tüm banka hesaplarını anında dondurdu. M.Ü'nün ATM cihazlarından kredi kartıyla para yatırma ihtimali üzerine polis, tüm bankaların ATM cihazlarında da önlem aldı. M.Ü, bir bankanın Hükümet Caddesi üzerindeki ATM cihazından para göndermek isterken polis tarafından son anda durduruldu. Polis yetkilileri, M.Ü'nün 120 liralık kontör gönderdiğini, 3 bin lirayı göndermek üzereyken durdurulduğunu söyledi.

3 bin lira parasını dolandırıcılara kaptırmaktan son anda kurtulan M.Ü, polisi yanında görünce şaşırdı. Daha sonra polisin olayı izah etmesiyle dolandırıldığını anlayan M.Ü, "Dolandırıcılara 120 liralık kontör gönderdim. 3 bin lirayı göndermek üzereyken polis beni durdurdu. Bu kadar hızlı davranan polisimize teşekkür ediyorum" dedi.

Polis, dolandırılan M.Ü'nün bilgisine başvurdu. M.Ü'nün telefon kayıtlarını inceleyen polis, dolandırıcıların peşine düştü.

 
 
\"İhlas   memurlar.net    
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim