Öğretmen Diyarı

Öğretmen'den skandal sözler;

Öğretmen Büşra Yakınoğlu, dövdüğü öğrencinin annesine ‘Hepsini dövdüm, senin kızın hassas olabilir’ dedi. Öğretmenin kaymakam olan eşi ise olayın abartıldığını ileri sürdü.

Elazığ’ın Ağın ilçesinde Öğretmen Abdullah Lütfü İlkokulu’ndaki Kaymakam Fatih Yakınoğlu’nun sınıf öğretmeni eşi Büşra Yakınoğlu’nun geçen 24 Nisan tarihinde ödev şiiri ezberleyemediği gerekçesiyle 4. sınıf öğrencisi E. K’yı sopayla ellerine vurarak dövdüğü öne sürüldü. Ellerinde çizik ve morarmalar oluşan E. K, okul çıkışı gittiği evinde öğretmeninin kendisini sopa ile dövdüğünü belirterek durumu annesine anlattı.


Anne “Öğretmenini aradım; ‘Büşra Hanım sen E.yi böyle mi yetiştiriyorsun’ dedim. Bana, ‘Ben hepsini dövdüm. Senin kızın hassas olabilir. Ben zaten senin gelmeni bekliyordum’ dedi. Ben de ‘Neredesin?’ dedim, okulda olduğunu söyleyince yanına gittim, ‘Büşra Hanım bravo sana’ dedim. ‘Ne var E.’nin elinde’ diye sordu. Alıp baktı sonra da ‘Bir şey yok’ dedi ve bana, ‘Kızına sahip çık, terbiye ver’ dedi. Şikâyetçi olacağımı söylediğimde ‘İstediğin yere git’ dedi. Eşi kaymakam olduğu için hiçbir şey takmıyor” diye konuştu. İlçe Kaymakamı Fatih Yakınoğlu, ailenin şikâyetçi olması üzerine öğretmen eşi Büşra Yakınoğlu hakkında adli ve idari soruşturma başlattı. Yazılı açıklama yapan Kaymakam Yakınoğlu, şu ifadeleri kullandı: “İlçemiz öğretmenlerinden Büşra Yakınoğlu’nun bir öğrencisine vurması dolayısıyla hakkında adli ve idari soruşturma devam etmektedir. Öğrencinin herhangi bir kırığı ve çatlağı mevcut olmayıp sadece basit tıbbi müdahale öngörülmüştür.”

[Haber görseli]


 


Büşra Yakınoğlu ve kaymakam olan eşi...

 

Kaynak: cumhuriyet.com.tr

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim