Öğretmen Diyarı

Öğretmen, Meslektaşlarını Çoşturdu
Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'ne bağlı Derecik Beldesine Müzik öğretmeni olarak atanan İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Ses Eğitimi Bölümü mezunu olan ve 'Reva' adında bir albümü bulunan Türk Halk Müziği Sanatçısı Nihal Salda, Gençlik Merkezinin aday öğretmenlerine unutamaycakları bir gün yaşattı.

Hakkari'nin Irak sınırında bulunan Şemdinli İlçesi'nin Derecik Beldesi'ne müzik öğretmeni olarak atanan Türk Halk Müziği Sanatçısı Nihal Salda, Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürlüğüne bağlı Gençlik Merkezinin, kente yeni atanan öğretmenler için Atatürk Kültür Merkezinde düzenlediği müzik ve tiyatrolu etkinliğinde sahne aldı. Milli Eğitim Müdürü Veysel Durngun ve yeni atanan öğretmenlerin katandığı programda ilk olarak yerel sanatçılar sahne aldı. Daha sonra sahneye çıkan İTO mezunu sanatçı Nihal Salda, söylediği Türkçe ve Kürtçe şarkılarla meslektaşlarına unutamaycakları bir gün yaşattı.

Hakkariyi çok sevdiğini ve insanlarının çok sıcakkanlı olduğunu anlatan Salda, seminerde kendilerine yardımcı olan Milli Eğitim Müdürü başta olmak üzere herkese teşekkür etti. Gençlik Merkezi Müdürü Fahri Güldal ise, tarihi kent Hakkari'ye atanan öğretmenlere moral amaçlı böyle bir etkinlik düzenlediklerini, kendilerini kırmayıp etkinliğe katılan herkese teşekkür ettiktlerini belirtti.


Hakkari İTO Mezunu Sanatçı Öğretmen, Meslektaşlarını Çoşturdu

Kaynak: Haberler.com

 

Anahtar Kelimeler:
öğretmenHakkari

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim