Öğretmen Diyarı

Öğretmen çocuğu az kalsın kör ediyordu

Antalya'da 3.sınıfta okuyan Kerem . K öğretmeninin attığı kitap gözüne değdi göz kapağına dikiş atılan çocuk kör olmaktan kıl payı kurtuldu. Kerem K 'nin ailesi öğretmen hakında şikayet davası açtı. Akıllara durgunluk veren bu olay tüm veli ve öğretmenleri şaşırtı.İddiaya göre arkadaşı ile kavga edip derse geç giren çocuk öğretmenini sinirlendirdiği için öğretmen kitap attı Gözüne kitap denk gelen çocuk kanlar içinde yere yığıldı.

 

Antalya'da yaramazlık yaptığı gerekçesiyle öğretmeninin fırlattığı kitap gözüne isabet eden 3'üncü sınıf öğrencisi 9 yaşındaki Kerem K.'nın göz kapağına dikiş atıldı. Göz kapağında 1 santimetrelik yırtık oluşan çocuğun ailesi öğretmen B.Y.'den şikayetçi oldu.

 

 

Olay Muratpaşa İlçesi, Yeşilbahçe Mahallesi'ndeki Antalya Atatürk İlkokulu'nda meydana geldi. 3'üncü sınıf öğrencisi Kerem K., okuldan bir arkadaşıyla kavga etti ve bu nedenle derse geç kaldı. İddiaya göre derse geç kalan öğrencisine kızan sınıf öğretmeni B.Y., elindeki kitabı fırlattı. Kitabın cilt kısmı gözüne isabet eden Kerem K. yaralandı. Gözü moraran ve kan içinde kalan öğrenciyi okulun müdür yardımcısı ve annesi hastaneye götürdü.

 

Sol göz kapağında açılan 1 santimetrelik yırtık nedeniyle özel bir hastanede Kerem K.'nın göz kapağına dikiş atıldı. Hastaneden taburcu edilen çocuk, ailesine bir çocukla kavga ettiğini ve o çocuğun öğretmeniyle konuştuktan sonra kendi sınıfına girdiğini, ders anlatan öğretmeninin kitabın sivri tarafını gözüne attığını söyledi. Kerem K. ayrıca öğretmenin kulaklarını çektiği ve yumruk attığını da öne sürdü.

 

Olanları duyan baba Celal K., polis merkezine giderek öğretmen B.Y.'den şikayetçi oldu. Celal K., "1'inci sınıftan bu yana sürekli bu öğretmenin öğrencileri rencide edişi, hareketleri herkes tarafından biliniyor. Veliler şu an bu öğretmenin duyarsızlığı, sakin olmayışına sürekli tepki halinde. Bugün oğlumu dövmüş, hıncını alamamış, kitap fırlatmış suratına. Nihayetinde bir çocuk bu, yaramazlık yapmış olabilir. Bu kadar insanın çocuğu var okulda. Çocuklar da bir türlü bu öğretmeni sevememişti. Gözünün altında yırtık ve kaşında da yarık var. Bir öğretmen sabırla bu mesleği yapamayacaksa yapmamalıdır" diye konuştu.

 

Olaya ilişkin okul tarafından bilgi verildiğini belirten Muratpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Karabacak, kendilerinin de İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nü bilgilendirdiklerini söyledi. Karabacak, "Şiddet olduğu için öğretmen hakkında inceleme ve soruşturma başlatılacak. Sonucuna müfettişlerimizin incelemesi sonrasında karar verilecek. Öğretmen arkadaşımızın öğrencisini dövme hakkı yok, ama maalesef böyle bir şey yaşanmış" dedi.

 

.memuruz.net

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol