Öğretmen Diyarı

Öğretmen \

Çin Ulusal Radyosu'nun haberine göre, derste konuştuğu için 1000 karakterden oluşan bir özür mektubu yazması istenen erkek öğrenci, öğretmeni tarafından kendisine verilen bu ödevi yapamadı. İddialara göre, bunun üzerine öğretmenden de minik öğrenciye bir binadan aşağı atlamasını söyledi.

Ders kitaplarından birine, "Öğretmenim, bunu yapamam" ve "Defalarca binadan atlamaya çalıştım ama korkup yapamadım" yazdığı tespit edilen öğrenci, daha sonra ailesiyle birlikte yaşadığı dairenin penceresinden aşağı atladı.

Küçük öğrenci, park halindeki bir otomobilin üzerine düşerken; Çin'in güneybatı kentlerinden Çengdu'da yaşanan olayın ardından polis inceleme başlattı.

Öğrencinin akrabaları okulun önünde düzenledikleri protesto gösterisinde, "Öğretmen, çocuğumuzu binadan aşağı atlamaya zorlayarak öldürdü" yazılı pankart açtı.

Okul yönetiminden yapılan açıklamada, ölen öğrenci ve sınıf arkadaşlarına bir münazarayı böldükleri için bu davranışlarını gözden geçirmelerini sağlayacak birer yazı yazmaları söylendiği belirtildi. Minik öğrencinin ise "kazara" öldüğü ifade edildi.

Haber Kaynağı:  http://www.hurriyet.com.tr/planet/25026145.asp

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim