Öğretmen Diyarı

Öğrencisinin Evinin Yandığını Duyunca Dersi Yarıda Kesti

Yangında mahsur kalanlardan birinin okula gelmeyen öğrencisi olduğunu öğrenen Fethi Güngör, dersi yarıda kesip yardıma koştu. Ailesi içeride kurtarılmayı bekleyen Eyüp’ü öğretmeni sarılarak teselli etti.
Yakuplu Marmara Mahallesi Erguvan Sitesi A-2 Blok’un 8’inci katında saat 11.00 sıralarında yangın çıktı. İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri merdiven uzatarak yangına müdahale etti. Söndürme çalışmaları sırasında yangın nedeniyle 9’uncu katta Devecioğlu ailesinin mahsur kaldığı öğrenildi. Bunun üzerine itfaiyeciler kurtarma operasyonu başlattı.

Bu sırada İhlas İlköğretim Okulu’nda öğretmenlik yapan Fethi Güngör’ü arayan eşi öğrencisinin oturduğu apartmanda yangın çıktığını söyledi. Fethi Güngör, dersi yarıda keserek hasta olduğu için okula gidemeyen 4’üncü sınıf öğrencisi 10 yaşındaki Eyüp Devecioğlu’nun yardımına koştu. Sitenin bahçesine geldiğinde itfaiyecilerin Eyüp’ü kurtardığını gören Fethi Güngör, koşup öğrencisine sarıldı. Annesi de evde kurtarılmayı bekleyen Eyüp’ü öğretmeni Fethi Güngör, sarılarak teselli etti. Öğrencisi kurtulduğu için mutlu olduğu görünen Fethi Güngör, "Öğretmenim. O sırada okuldaydım. Telefon açtılar, yangının çıktığını öğrendim. Hemen çıkıp buraya geldim. Üst kattakiler mahsur kalmış. Zaten üstkatta oturanlar benim öğrencilerim. Allah korudu. Eyüp rahatsız olduğu için bugün okula gelmemiş" dedi.
Su içilerek sakinleştirilen Eyüp, "Yangın alt komşularda çıktı. Camlar kırılmaya başladı. Yangın sonra bizim kata sıçradı. Sonra itfaiye geldi. Kardeşimle beni itfaiye kurtardı. Yukarıda annem ve babaannem kaldı" diye konuştu.
Eyüp’ün ardından kardeşi Mahmut, babaannesi Medine ve annesi Leyla Devecioğlu da kurtarıldı. Can kaybının yaşanmadığı yangında bir kadın yaralı olarak kurtarıldı. Ellerinde yanıklar olan kadın ambulanstaki ilk müdahalenin ardından hastaneye sevk edildi.
Yangının devrilen elektrik sobasından kaynaklandığına yönelik bulgular olduğu ancak kesin sonucun incelemenin ardından ortaya çıkacağı belirtildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim