Öğretmen Diyarı

 Darıca’da bir ilkokulda görevli müdür yardımcısı, bir öğrencinin anne ve babası tarafından okul içinde darp edildi.
Darıca Kazım Karabekir Mahallesi'nde bulunan Sarkuysan İlköğretim Okulu’na kısa bir süre önce tekvando kursu açtı. Kursun kayıt süresi bittikten sonra çocuklarının kursa yaptırmak isteyen anne ve baba okula geldi. Ancak başvurusu sürenin dolması nedeniyle müdür yardımcısı Fatıma Karaca öğrencinin kaydının yapılamayacağını söyledi. Buna sinirlenen karı koca, müdür yardımcısı Fatıma Karaca'yla tartışmaya başladı. Sinirlerine hakim olamayan öğrenci annesi ile babası müdür yardımcısı Fatıma Karaca'nın saçını başını öğrencilerinin gözleri önünde yolmaya başladı. İlkokul içinde çığlıkların yükselmesi üzerine diğer öğretmenler kavganın meydana geldiği yere gelerek kavgayı ayırdılar.

 

MESLEKTAŞLARI SALDIRIYI KINADI

Olayın görgü tanıkları saldırı sonrasında görevli öğretmenin saçlarının koparıldığını ileri sürdüler. Dayakçı veliler diğer öğretmenlerin müdahalesi sonucunda okuldan ayrıldı. Şikayet üzerine olay yerine gelen polis ekipleri görevi başındaki öğretmene yapılan darp olayı hakkında soruşturma başlattı. Öte yandan sabah saatlerinde Darıca Sarkuysan İlköğretim Okulu'nun bahçesinde öğretmenler bir araya gelerek saldırıyı kınadı. Eğitim Bir Sen Kocaeli Şube Başkanı Şahin Yaşlık'ın yaptığı basın açıklamasına Türk Eğitim Sen Gebze Şube Başkanı Mustafa Kılıç, Eğitim Sen Gebze Başkanı Güngör İrdem ile farklı Sendikala mensup öğretmenler de katılarak saldırıyı kınadı.

 

ŞİDDET SON BULSUN

Öğretmenler adına bir açıklama yapan Eğitim Bir Sen Kocaeli Şube Başkanı Şahin Yaşlık, “Darıca Sarkuysan İlköğretim Okulu'nda görevli  müdür yardımcısı arkadaşıma yapılan  saldırıyı nefretle kınıyorum. Hayatını çocukların sosyal gelişmesi, akademik başarısı için emek harcayan öğretmenlerime karşı kusur etmemesi gerekirken her kafası estiğinde hesap sormaya gelen ve şiddeti bir araç olarak kullananlar asıl kaybedenler sizsiniz. Geleceği inşa etmeye çalışan bu insanlara karşı sözlü hakarette bulunmak bile sizin haddinize değil. Eğitimcilerimiz üzerinden kirli ellerinizi çekiniz. Eğitim çalışanlarına yönelik itibar kaybına artık son verilsin. Artık öğretmenlerimize yönelik  şiddetin bir an önce son bulmasını istiyoruz” dedi. Yaşlık, Milli Eğitim çalışanlarının artık bu tür olaylarla karşılaşmaması için ilgili kurum ve kuruluşların gerekli önlemi alması gerektiğini ifade ederken, konunun takiçisi olacaklarını da sözlerine ekledi.

Kaynak: www.sendikahaberleri.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim