Öğretmen Diyarı

Öğrencilerim şehit oldu, duygularıma hakim olamıyorum'

Alanya’ya bağlı Okurcalar Mahallesi’ndeki Berat- Hayriye Cömertoğlu Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde bir sınıfın panosuna öğrenciler tarafından, geçen mart ayında Mardin’in Nusaybin İlçesi’nde şehit olan Özel Harekat polisi Coşkun Nazilli’nin fotoğrafı asıldı. İngilizce öğretmeni İ.A.'nın bu sınıfta derse girerken panodaki fotoğrafı "Burada ne işi var" diye çöpe attığı iddia edilmişti. Öğretmen İ.A.'nın "Madem çok istiyorsunuz gidin evinize asın" dediği öne sürülürken, olayı öğrenen veliler okul yönetimini arayarak öğretmen hakkında şikayetçi oldu.

 ’FOTOĞRAFLARDAN RAHATSIZLIK DUYMADIM’

 Şikayetler üzerine Milli Eğitim Müdürlüğü’nün olayla ilgili soruşturma başlatırken, jandarma İ.A.’nın ifadesine başvurdu. Hakkında iddiaları reddeden İ.A., dersliklerdeki panolarda geçen eğitim- öğretim yılından bu yana şehit fotoğrafları asılı olduğunu, fotoğraflardan şimdiye kadar bir rahatsızlık duymadığını söyledi.

 İ.A., ifadesinde şunları kaydetti:


 "Böyle bir rahatsızlık duymuş olsaydım daha önce fotoğrafları yırtıp atardım. Ancak 04 Ekim’de derse girerken duygularımı bastıramayarak panodaki asılı 2 fotoğrafı aldım, üst üste koydum. Fotoğrafları tam katlayacağım sırada M.D. adlı öğrencim gördü ve ’Hocam fotoğrafları alabilir miyim’ diye sordu. Ben de ’İstiyorsan eve götürebilirsin yavrum’ diyerek henüz katlamadığım fotoğrafı kendisine verdim. Ders arasında fotoğrafları yine panoya asmış. Bu fotoğrafları almamın nedeni öğrencilerimin şehit olmasıdır. Duyduğum hassasiyettir. 2015 yılında Siirt’te ve 2 gün önce de başka bir öğrencim vatani görevini yaparken Şırnak’ta şehit oldu. Şehit fotoğraflarını görünce duygularıma hakim olamıyorum. Derse konsantre olmadığım için fotoğrafları 15 Temmuz şehitlerini anmak için kurulan panoya asmak için aldım."
'Öğrencilerim şehit oldu, duygularıma hakim olamıyorum'
Şehit polis Coşkun Nazilli

Kaynak: DHA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim