Öğretmen Diyarı

Öğrencileri Döven Okul Müdürüne 9 Yıl Hapis İstendi

Eskişehir’in Beylikova ilçesinde Beylikova İmam Hatip Ortaokulu'nda Okul Müdürü Ümit Demir'in öğrencileri hortumla dövüp pet şişeye oturtmaya çalıştığı iddia edilmişti. Olayla ilgili açılan soruşturma sonrasında okul müdürü Ümit Demir hakkında 9 yıl hapis istemiyle dava açıldı.


Görgü tanığı öğretmen, öğrenci ve mağdurların ifadelerini alan ve doktor raporlarını inceleyen Savcılık okul müdürü Ümit Demir hakkında 4 ayrı suçtan 6 sayfalık bir iddianame hazırladı. Savcılık tarafından hazırlanan iddianame Beylikova Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. Ümit Demir ise okunan iddianamedeki suçlamaları kabule etmedi.


9 Yıl Hapis İstendi


Demir hakkında 9 yıl hapis cezasının istediği iddianamede Demir'in öğrencileri yumruk ,tokat ve hortumla vurmak suretiyle yaraladığı, anahtarla öğrencilerin başına vurduğu ve iki öğrenciyi de sınıf ortasında pet şişe üzerine oturtma girişiminde bulunarak öğrencilere kötü muamele ettiği ifadeleri geçiyor.


Eğitim Bir Sen üyesi olan Müdür Demir’in Beylikova Asliye Ceza Mahkemesi'nden önümüzdeki günlerde yargılanmasına başlanacak.


1 Öğrencinin Dişi Kırılmış


iddiaya göre 2015 Mart ayında okul bahçesinde kartopu oynayan bazı öğrenciler kızlara kartopu attı ve sınıfta yaramazlık yaptı. Bu olay üzerine okul Müdürü Ümit Demir, 11 ile 12 yaşındaki 6 çocuğu sınıf içinde ve odasında tekme tokat dövdü. Bazılarına ise hortumla dayak attı. Bununla da yetinmeyen Demir, iki tane öğrencinin su şişesinin üzerine oturmasını isteyince öğrenciler ağlamaya başlayarak sınıftan kaçtılar.


Olayı komşularından öğrenen bazı veliler çocuklarını hastaneye götürerek darp raporu aldılar.  Alınan raporlarda, çocuklardan birinin dişinin kırıldığı, dudağının patladığı, birinin gözünün morardığı, diğerinin vücudunda darp oluştuğu belirtildi.


Veliler olayla ilgili şikâyette bulunması üzerine çocukların önce emniyette ardından savcılık tarafından ifadeleri alındı ve soruşturma başlatıldı. 


Savcı iddianamede, şu görüşlere yer verdi: “Müdür Ümit Demir 19 Mart 2015 tarihinde, öğrenciler K.D., F.K., A.E., A.Ş., S.E., E.Ö.’yu sıraya dizerek yumruk ve tokat vurmak suretiyle yaralamak suçundan, silahtan sayılan hortum ile T.U., H.K., A.Ö., A.E., A.Ş., E.S. ve E.B.’ye vurarak yaralamak suçundan, anahtar ile K.D., A.E., T.U., H.K. ve F.K.’ye vurarak yaralama suçundan, haylazlık yaptığı gerekçesiyle A.Ş. ve F.K.'ye cezalandırmak maksadıyla ellerindeki pet şişeyi masaya koyarak oturmalarını söylemesi girişimi nedeniyle kötü muamele suçundan her bir mağdur ve faklı tarihlerde işlenen suçlardan dolayı ayrı ayrı cezalandırılmasına ve şüphelinin belli haklardan yoksun bırakılmasına kamu adına arz ve talep olunur.” 


Yaşanan olayın medyada yer alması üzerine Eğitim Bir Sen Eskişehir Şube Başkanı Muammer Karaman, dayak olayında Sendikanın üyesi olan Müdür Demir’e sahip çıkmıştı. Karaman, “Müdür Demir, böyle bir şey yapmamıştır. Bu olayı paralel yapı yapmıştır.” ifadesini kullanmıştı.

 

Kaynak: sendikahaberleri.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol