Öğretmen Diyarı

Öğrencileri bayıltan koşu

Kars İl Atletizm Temsilciliği'nce düzenlenen İlçe Seçmeleri, Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Prof. Dr. Abamüslüm Güven Sentetik Stadyumunda yapıldı. Yarışmalar ile ilgili gazetecilere açıklamada bulunan Atletizm İl Temsilcisi Bahattin İnce, "Bugün yapacağımız atletizm yarışması, atletizm geliştirme projesi bütün illerde yapılmaktadır. Bugün finalimiz var. İlçelerde ilk dörde giren sporcularımız, burada ilk altıya giren sporcular, ayın 20'sinde Van'da yapılacak olan yarı finale katılacaklar. Daha sonra Van'da ilk üçe giren sporcular, takım ve ferdi olarak Adana'da yapılacak Türkiye Şampiyonası'na katılacaklar" dedi.


Minik kızlar ve erkekler, yıldız kızlar ve erkeklerin 4 kategoride mücadele ettiği yarışmada öğrenciler dereceye girebilmek için ter döktü. Özellikle kız öğrenciler, etabı tamamlamakta güçlük çekti. Bazıları yarış esnasında, bazıları bitiş çizgisine geldiklerinde kendini yere bırakarak baygınlık geçirdi. Bayılan öğrencilere ise sağlık görevlileri müdahale etti.


Kars'ta düzenlenen İl Seçmeleri Atletizm yarışmalarına katılan Sarıkamış Gazi Paşa Okulu öğrencisi Hacer Gökcan, bin 500 metre minik kızlar yarışının 400 metresinde aniden bayılarak yere düştü. Yere düşen Gökcan'a görevliler ve sağlık ekipleri anında müdahale etti. Hacer Gökcan'ın, okulu adına katıldığı seçmelerde üzerinde spor kıyafetleri yerine kot pantolon ve kalın kazak olması dikkat çekti. Yere yığılan ve sağlık ekibinin yardım ederek ambulansa taşıdığı Hacer Gökcan gözyaşlarına boğuldu.


Öte yandan Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı okulların katıldığı İl Seçmeleri atletizm yarışlarına katılan çok sayıda öğrencinin üzerinde spor kıyafetinin bulunmaması gözlerden kaçmadı.


Kars'ta minik kızlar ve erkekler, yıldız kızlar ve erkeklerde 4 kategoride düzenlenen yarışmalara yaklaşık 100 sporcu katıldı. Burada derece giren sporcular, Van'da yapılacak yarı final yarışmalarına katılacak.


IŞIK ÇAPANOĞLU

\"İhlas

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim