Öğretmen Diyarı

Öğrenciler yılmadı ve kazandı

2011 yılında İzmir’in Ödemiş ilçesinde kurulan Ödemiş Fen Lisesi, geçtiğimiz haftalarda çıkan trafo yangını nedeniyle eğitim öğretime bir müddet ara vermişti.

2011 yılında İzmir’in Ödemiş ilçesinde kurulan Ödemiş Fen Lisesi, geçtiğimiz haftalarda çıkan trafo yangını nedeniyle eğitim öğretime bir müddet ara vermişti.

 

Kuruluş aşamasında eski bir ilkokul binasına yerleştirilen lise, yeni bir bina için ödenek ve alan talep etti. Yeterli ödeneğin gelmesi ve alanın tahsis edilmesine rağmen okul binası yapılmadı. Fen lisesi binasına ayrılan alana yeni bir imam hatip lisesi inşa edildi. Kentin üçüncü fen lisesi konumunda olan, aynı zamanda bünyesinde birçok yatılı öğrenci bulunduran okul, halen elektrik sistemi sürekli arıza veren derme çatma bir ilkokul binasında eğitim veriyor. Yangın sonrası birçok öğrencinin hastaneye kaldırılması, öğrenci öğretmen ve velilerin yanı sıra ilçe halkının da konuya olan hassasiyetini arttırdı. Okul binasında yaşanan sıkıntılar yetkililerce dikkate alınmadığından, öğrenciler sosyal medya siteleri üzerinden #ÖFLYanıyor etiketiyle bir çalışma başlattılar. Yeni bir okul binasında, sağlıklı koşullarda öğrenim görmek isteyen öğrenciler başlattıkları çalışma kapsamında tv kanallarına, oyuncu ve siyasetçilere ulaşmaya çalıştılar. Türkiye Liseliler Birliği ile yürütülen çalışma, Ödemiş Belediye Başkanı Abdurrahman Mahmut Badem’in okulu ziyaret ederek yeni bir okul binası sözü vermesiyle sonuçlandı. Konu ile yakından ilgilenen ve öğrenciler ile iletişim kurarak işbirliği halinde bulunan Türkiye Liseliler Birliği İzmir İl Başkanı Asil Kocaçınar, belediye başkanının verdiği okul sözünden sonra; ‘’Orada yanan yalnızca bir okul değil, milli eğitimdir. Bizler orada yeni bir okul inşa ederken aynı zamanda milli eğitimi de yeniden inşa edeceğiz.’’ dedi.

Odatv.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim