Öğretmen Diyarı

Öğrenci velisi okul müdürünü darp etti

Ankara’da bir öğrenci velisi, makam odasını bastığı okul müdürünü darp etti. Yüzü ve gözünden yaralanan Okul Müdürü Adnan Akçekoce’ye, tedavi gördüğü hastaneden rapor verildi. Müdür darp eden veli hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Etimesgut ilçesi Yapracık Şehit Kara Pilot Üsteğmen Tahsin Barutçu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeki olay, iddiaya göre şöyle gerçekleşti:
“Bir öğrencinin velisi, bir nedenle Müdür Adnan Akçekoce’nin odasına girerek, tartışmaya başladı. Veli, kolundan çıkardığı metal saati okul müdürünün yüzüne fırlattı. Arbede sırasında yüzünden ve gözünden yaralanan okul müdürü hastaneye kaldırıldı. Olay üzerine çevre okullardaki öğretmenler de okula gelerek, darp olayını gerçekleştiren veliye tepki gösterdi.”

Şehit Kara Pilot Üsteğmen Tahsin Barutçu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne gelen Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürü Tugay Gözüm de olaya ilişkin öğretmenlerle görüştü. İlçe Milli Eğitim Müdürü Gözüm, yaptığı açıklamada, “Olayın okulda olması, müdürün odasında olması bizi derinden üzmüştür. Aslında bu olay sonrasında bizim canımız acıdı, bütün eğitim camiasının canı acıdı. İnşallah bir daha böyle bir hadise yaşanmaz.” dedi.

Sendika yetkilisi Osman Yurtcu ise açıklamasında, “Bugün üzücü bir olayla karşı karşıyayız. Öğretmenliğin nasıl itibarsızlaştığını bugün bir kez daha yaşamış bulunmaktayız. Tahsin Barutçu Ticaret Meslek Lisesi Müdürü arkadaşımız Adnan Akcekoce’nin bugün bir öğrenci velisi tarafından darp edilmesi, mesleğimizin ne konumda olduğunu bir kez daha bizlere göstermektedir. Son aylarda buna benzer bir çok olay olmaktadır. Öğretmenler, toplumda sahipsiz insanlar olarak görülmekte, gerek öğrenci gerek veli tarafından, sözlü veya fiziki saldırılara maruz kalmaktadır. En ufak bir olayda sesini yükseltseler, maalesef öğretmenler söz konusu olduğu zaman, susmayı tercih etmektedirler. Öğretmenlerimize yapılan her türlü saldırıya şiddetle karşıyız ve kınıyoruz. Milli Eğitimi Bakanlığımızın öğretmenlerin itibarını artıracak çalışmaları hızlandırmasını bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

kamu.tv.tr

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol