Öğretmen Diyarı

Öğrenci Velisi, Müdür Yardımcısına Saldırdı!

Elazığ'da bir okulun müdür yardımcısının, öğrenci velisi tarafından darp edildiği iddia edilirken, sendikalar okul önünde basın açıklaması yaptı.
İddiaya göre, Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdür Yardımcısı Suat Özdemir, sırayı yaktığı ileri sürülen 3. sınıf öğrencisi M.Y.'nin velisini okula çağırdı. Okula gelen öğrencinin babası O.Y., öğrencinin olayı farklı bir şekilde babasına anlatması üzerine, müdür yardımcısı Özmedir'i yumrukla darp etti. Dudağı patlayan Özdemir, meslektaşları tarafından kurtarılırdı. Hastaneden darp raporu alan öğretmen, öğrenci velisinden şikayetçi oldu. Öğrenci velisi, polisler tarafından gözaltına alınarak hakkında yasal işlem yapıldı.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

SENDİKALAR OKULDA BASIN AÇIKLAMASI YAPTI


Olayın duyulmasının ardından Türk Eğitim-Sen, Eğitim-Sen ve Eğitim Bir-Sen Elazığ Şubeleri'nin başkanları okula gelerek, üyelerle birlikte basın açıklaması yaptı. 

Sendikalar adına konuşan Eğitim Bir-Sen Elazığ Şube Başkanı İbrahim Bahşi, "Şuanda bahçesinde bulunduğumuz lisenin müdür yardımcısı Suat Özdemir'in, öğrenci velisi baba tarafından saldırıya uğramasından dolayı toplanmış bulunuyoruz. Yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Bu durum öğretmenlerimizin okullarda içinde bulunduğu durumu gösteren bir ibret vesikasıdır. Bu olayı, öğretmenlerimizin şiddete karşı sahipsiz bırakılmasının doğal bir sonucu olarak düşünüyoruz" dedi.

Yetkililerin sorumluları cezalandırmasını ve tedbirler alınmasını isteyen Bahşi, "Öğrencisini eğitmekten başka amacı olmayan öğretmenlerimizin bu tür çirkin ve menfur saldırılara uğramasını nefretle kınıyoruz. Öğretmenimize acil şifalar diliyoruz. Ülkemizin hergün bir köşesinden gelen bu tür haberlerden dolayı da derin kaygı duyuyoruz" diye konuştu.

Basın açıklaması sırasında ellerinde pankart bulunan öğretmenler, 'Öğretmene uzanan eller kırılsın', 'Öğretmene karışma geleceği karartma' gibi sloganlar attı. 

Sendika başkanları, darp edilen okul müdür yardımcısını da ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini illetti.

 

Kaynak:http://www.sondakika23.com/

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim