Öğretmen Diyarı

Öğrenci ve öğretmeni Ferhat ile Şirin gibi buluşturacağım'

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Atama bekleyen öğretmen kavramı olmayacak. Ferhat ile Şirin'in buluştuğu gibi öğrenci ile öğretmeni buluşturacağım" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisince Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde, 7 Haziran'da hep birlikte yeni bir tarih yazacaklarını, Türkiye'yi şaha kaldıracaklarını, bütün sorunları çözmek istediklerini söyledi.


Halk için çalıştıklarını dile getiren Kılıçdaroğlu, "Biz cebimiz için değil, esnaf, çiftçi, memur, emekli, sanayici, herkes için çalışıyoruz" ifadesini kullandı.


Vatandaşlara 7 Haziran'da sandığa gitmeleri çağrısında bulunan Kılıçdaroğlu, "Giderken geçen seçimlerde CHP'ye oy vermemiş bir yurttaşımızı da ikna ederek, 'gel kardeşim yaşanacak bir Türkiye için beraber gidelim, beraber CHP'ye oy verelim' diye ikna edecek misiniz?" diyerek alandakilerden söz aldı.


Vatandaşlardan 7 Haziran'da ellerini vicdanlarına koyarak sandığa gitmelerini isteyen Kılıçdaroğlu, Sivas'taki Askeri Dikimevi fabrikasının İstanbul'a götürüldüğünü belirterek, sandığa gidilip bunu yapanların demokratik yollardan cezalandırılmasını istedi. 


"Öğretmenlerimiz gidecek çocuklarımızı yetiştirecek"


Kılıçdaroğlu, atanamayan öğretmenler konusuna değinerek, Dörtyol'da yanına gelerek çocuk gibi ağlayan ve oğlunun 10 yıldır atanamadığını söyleyen babayı unutamadığını ifade etti.


Atama bekleyen 350 bin öğretmen olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, "200 bin dersliğe ihtiyacımız var. Söz CHP iktidarında atama bekleyen öğretmen kavramı olmayacak. Ferhat ile Şirin'in buluştuğu gibi öğrenci ile öğretmeni buluşturacağım. 200 bin ek derslik ihtiyacı var, ihtiyaç varsa yapacağız. Öğretmenlerimiz gidecek çocuklarımızı yetiştirecek" dedi. 


Öğretmenleri ülkenin en saygın kişileri yapacağını bildiren Kılıçdaroğlu, 7 kardeş olduklarını ve sadece kendisinin üniversite okuduğunu anlattı.


Kılıçdaroğlu, kendisini bu duruma getirenin öğretmenler olduğuna dikkati çekerek, onlara her zaman saygı duyduğunu dile getirdi.


"Eksik olan temiz siyasettir"


"Her sorunun çözümü vardır. Sosyal alanda çözülmeyecek sorun yoktur. Eksik olan temiz siyasettir, halkı düşünen siyasettir" diyen Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:


"Ben halk için çalışırım, sizden birisiyim. Yoksulluğu, açlığı, işsizliği ben bilirim. Benim kardeşlerim var, tanıyor musunuz? Çoluk çocuğumu tanıyor musunuz? Kimin ne işi yaptığını biliyor musunuz? Her birisi onurlu bir yurttaş gibi bir yerlerde çalışıyor. Kimisi emekli. Onların hiçbirisi köşeyi dönmedi. Onun için söylüyorum ben halk için sizler için çalışıyorum. Ramazan ve Kurban bayramında emekliye iki maaş ikramiye vereceğim diyorum. Kıyameti koparıyor. 'Nasıl verirsin' diyor. Vereceğim arkadaş çatlasan da patlasan da vallahi de billahi de vereceğim."www.personelmeb.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim