Öğretmen Diyarı

Öğrenci servislerine sıkı denetim

Öğrenci servislerinde üst üste yaşanan problemler sonrasında Sakarya Büyükşehir Belediyesi servislere yönelik denetimlerini sıkılaştırdı. Ulaşım Dairesi Başkanı Fatih Pistil, servis taşımacılığında yakalanan standardın korunacağını söyledi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı, servis taşımacılığında yaşanan sıkıntıların ardından sektördeki denetimlerini sıkılaştırdı. Ulaşım Dairesi Başkanı Fatih Pistil, öğrencilerin güvenliği için servis taşımacılığında yakalanan standardın korunacağını aktardı.

‘Kararlılığımız sürecek’
Pistil, “Okulların açılmasıyla birlikte öğrenci servis taşımacılığına yönelik denetimlerimizi sıklaştırdık. Yönetmelik çerçevesinde servislerdeki kamera sistemi, emniyet kemeri ve yardımcı personel gibi tüm gereklilikleri yerinde inceliyoruz. Ayrıca servislerde ayakta öğrenci bulunup bulunmadığına dair kontrolleri yapıyoruz. Bu konuda kararlılığımız sürecek. Taşımacılık sektörünü öğrencilerimizin güvenle yolculuk edeceği bir hale dönüştürdük. Bunu koruyacağız” diye konuştu.

‘Gerekli düzenlemeler yapılıyor’
S plakası olmayan kişilerin servis taşımacılığı yapamayacağının altını çizen Pistil, “Bu konudaki ölçülerimiz bellidir. Son zamanlarda da servis fiyatları ile ilgili birçok haber kamuoyunda yer aldı. Resmi fiyatların üzerinde anlaşma yapan sektör esnafına da gerekli cezai müeyyideler uygulanacak. Ayrıca okullardaki taşımacılık faaliyetlerinde tekelleşme konusunda velilerden birçok şikâyet alıyoruz. Hükümetimiz bu konuda bir çalışma başlattı. Biz de gerekli düzenlemeleri yapıyoruz” diye konuştu.

SESOB talep etmişti
Sakarya’da korsan servis şoförleri arasında çıkan silahlı kavga sonrasında Sakarya Esnaf ve sanatkarlar Odası (SESOB) konuya el atmış ve sektördeki denetimlerin sıkılaştırılmasını istemişti. SESOB Başkanı Hasan Alişan ve şoförler odası başkanları Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret ederek servis taşımacılığında daha sıkı tedbirler alınmasını talep etmişti.Kaynak: NTV
Anahtar Kelimeler:
öğrenci Servisleri

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim