Öğretmen Diyarı

Öğrenci, öğretmenine karşı can güvenliği istedi

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvuran Bağlar İlçesi Namık Kemal Anadolu Ticaret Meslek Lisesi 9'uncu sınıf öğrencisi Sadullah Ümütlü, Müdür Yardımcısı V.A. ile öğretmen Y.Ç.'den şiddet gördüğü iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. Ümütlü dilekçesinde, şüphelilerin kendisini yumruk ve sopa ile dövdüğünü ve ölümle tehdit ettiğini iddia etti. Dilekçesinde okulda can güvenliğinin bulunmadığını belirten Ümütlü, gördüğü şiddet sonucu kolunun çatladığına ve gözünün morardığına dair hastaneden aldığı darp raporunu da ekledi.


ÖĞRETMENLER DE ŞİKAYETÇİ OLDU


Haklarındaki suç duyurusu üzerine savcılığa başvuran müdür yardımcısı V.A. ve öğretmen Y.Ç. de Sadullüh Ümütlü'den şikayetçi oldu. Müdür Yardımcısı V.A., olay günü Sadullah Ümütlü'nün kolunu pencere camına vurarak çatlattığını ileri sürerek, çıkan kargaşada öğrencilerin kendilerine saldırdığını ve kendisinin de bıçakla kolundan yaralandığını iddia etti.


Savcılık, tarafların karşılıklı şikayeti üzerine olayla ilgili soruşturma başlattı ve okuldaki güvenlik kamerası görüntülerini istetti.

Doğan Haber Ajansı
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim