Öğretmen Diyarı

Öğrenci dövmekten davası olan öğretmen yine aynı iddiadan karakolluk oldu

Afyonkarahisar'da 13 yaşlarındaki bir talebenin derste destursuz ayağı kalktığı gerekçesiyle öğretmeni tarafından yaralama edildiği öne sürüldü . Öğretmen ile ilgili , evvelki aylarda bir yabancı talebeyi daha yaralama ettiği iddiasıyla süren bir araştırma meydana geldiği belirtildi. 

Edinilen verilere göre durum , Afyonkarahisar merkezdeki Hamidiye Ortaokulu'nda ortaya geldi .İddiaya göre, 7. sınıfta öğrenci 13 yaşlarındaki H.B., derste su şişesini atmak için ayağı kalktı. H.B. Bu arada ders anlatan ve hale öfkelenen Türkçe öğretmeni C.Ü. tarafından tekme tokat dövülerek hastanelik edildi. Bebeklerinin dövüldüğü haberini alan ve okula koşan kadın baba hali polise bildirerek, çocuklarına yaralama raporu almak için nefesi Afyonkarahisar Hükümet Hastanesi Ivedi Servisine gitti.

Hastane çıkışında gazetecilere olayla ilgili izahlarda yer alan baba Serkan B., vaziyetin kabullenilemez meydana geldiğini kaydederek şunları söyledi: "Okulda Türkçe öğretmeni birden çok defa da yaralama etmiş. Hali İl Ulusal Öğrenim Müdürlüğüne bildirdik, daha doğrusu benim haberim olmadan kocam bildirmiş. Ancak bunun için rağmen hiçbir birşey yapılmamış. Bu Sabah de bir daha oğlumu sınıfta talebelerin yakınında dersteyken dövmüş. Okul Müdür Yardımcısı beni aradı ve 'eğer izniniz olursa biz bu hali polise intikal ettireceğiz' diye, ben de iznimin meydana geldiğini ve gerekenin yapılmasını istedim. Hastaneye geldim oğluma yaralama raporu aldım. Oğlumun her tarafı morluk içinde , yaralama gerekçesini bilmiyoruz. Çocuklar oğlumu öğretmenin elinden zorlukla aldıklarını söylediler."

ÇOCUK YAŞADIĞI DEHŞETİ KAMERALARA ANLATTI

Küçücük yaşında öğretmeni tarafından yaralama edildiği öne sürülen H.B. ise içinde bulunduğu dehşeti şu sözlerle anlattı: "Su şişem yere düşmüştü, bizim arkadaşlarımızda gülüyordu. Şişemi aldım yerime otururken öğretmen geldi, pata küte bana vurmaya başladı. Ben ellerimle yüzümü kapattım, yoksa gözüme falan vuracaktı. Beni uyarmadan dövdü. Evvelki derste bir takım arkadaşlarımız uyardı fakat beni uyarmadı, evvelki hafta da 2-3 arkadaşımı dövdü, yere attı, tekmeledi." H.B. dayak yedikten daha sonra vücudunun çeşitli yerlerinde ortaya gelen morluk, kızarıklık ve yırtık izlerini de kameralara gösterdi.

OLAY MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINA DA BİLDİRİLDİ

Öte yandan, Afyonkarahisa İl Ulusal Öğrenim Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgilerde, öğretmen ile ilgili geçtiğimiz aylarda tekrardan bir yabancı öğrencisini yaralama ettiği için ile ilgili açılmış idari araştırma bulunduğu belirtildi. Durum karşısında üzgün olduklarını anlatan yetkiler, öğretmen C.Ü. ile ilgili yeni bir araştırma açarak bu sabah hali Ulusal Öğrenim Bakanlığına bildirdiklerini kaydettiler. Yetkiler araştırma sonuçlandığında konuyla ilgili kamuoyuna yazılı bir basın açıklamasını yapacaklarını da belirttiler. Öğrencisini dövdüğü öne sürülen öğretmen C.Ü.'nün ise öğleden daha sonra vazife yaptığı okula gelmediği belirtildi. 

 

Kaynak: haberport.com

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim