Öğretmen Diyarı

Oğlu YGS\'ye giren Efkan Ala: Hiç heyecan duymuyorum

Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde sınava girecek oğlunu sabah okula getiren Efkan Ala, daha sonra okul önünde diğer velilerle birlikte beklemeye başladı. Bu sırada gazetecilere açıklama yapan Efkan Ala, mesleklerin çoğaldığını ve dünyaya ile entegre bir gençlik yetiştiğini hatırlattı. Ala, "Bu bakımdan ben gerçekten çok rahatım. Bütün velilerimizin, öğrencilerimizin de rahat olmasını temenni ediyorum. Türkiye'nin gelişmesine paralel olarak gençlerimize imkanlar çoğalıyor. Zannediyorum burada gördüğüm manzara da gençlerimizin önemli bir kısmının çok rahat olduğu idi. Herkese başarılar diliyorum." dedi.

Oğlunu 'ne olmak istiyorsun yerine hep ne yapmak istiyorsun' diye yetiştirmeye çalıştığını belirten Ala, oğlunun tıp fakültesini tercih ettiğini söyledi. Ala, "Benimle aynı kulvarda değil. Hayırlı olsun, başarılar diliyorum. İnşallah başarılı olur." temennisinde bulundu.

Bakan Ala, 'Heyecanlı mısınız, baba olarak ne hissediyorsunuz?' sorusunu ise şu cevabı verdi: "Gerçekten bir heyecan duymuyorum. Yani heyecanlıyım dersem doğru olmaz ama başarılı olmasını temenni ediyorum."

İçişleri Bakanı, Efkan Ala, Yükseköğretime Geçiş Sınavı
\"Cihan

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim