Öğretmen Diyarı

O reklamdaki köylülerin ölülerini yıkamaya bile suları yok

THY’nin, ses getiren son reklamının çekimleri, Antalya’nın Korkuteli İlçesi’ne bağlı İmecik Köyü’nde gerçekleştirildi. “Türkiye’de uçmadığımız tek bir yer kalsa, dünyada en çok noktaya uçmuşuz ne fayda” sloganıyla yayınlandı ve internette de izlenme rekorları kırdı.

İzleyenleri duygulandıran filmde oynayan biri kız 4 öğrenci, yaşadıkları Antalya’nın Korkuteli ilçesinde ilgi odağı oldu. İmecik köyünden fotoğrafları çekilen 8 çocuk arasından seçilen 4 çocuk, hem ilgiden hem kamera karşısına geçmekten mutlular.

Antalya’nın yerel kanallarından VTV’nin haberine göre, 8 çocuğun fotoğrafları arasından seçilen dört minik yıldız, hem ilgiden hem kamera karşısına geçmekten çok mutlu. Henüz ilkokul öğrencileri Elvan Büyükkursak, Oğuzhan Yavuz, Nihat Küçükkursak ve Kerim Ardıç, reklam filminin tadını çıkarıp geleceğe umutla bakıyorlar. Ancak büyükleri aynı fikirde değil. 600 yıllık tarihi olan İmecik köyünün yıllardır yardım beklediğini dile getiren köylüler özellikle de susuzluktan yakınıyor. Hayvancılık ve tarımla uğraştığını anlatan İmecik’liler ‘ölümüzü yıkayacak suyumuz bile yok’ diyor.
\"\"

 

 

 

 

 

sozcu.com.tr

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim