Öğretmen Diyarı

O ÇOCUKLARA KORUMA

O çocuklara koruma Diyarbakır'da okul bahçesinde yere düşürülen Türk bayrağını önce öpüp ardından da göndere çeken çocuklar Emirhan Rezbiç, Uğur Saraç, Mehmet Duruk ve ailelerinin bu olay sonrasında yaşadığı trajediyi TAKVİM, önceki gün manşetten duyurmuştu. Terör örgütü üyeleri ve sempatizanları tarafından sürekli tehdit edilen, bu nedenle evden çıkamaz, okula gidemez hale gelen aileler ve çocuklar için devlet harekete geçti.

BAKANLIK DURUMA EL ATTI

Başbakan Ahmet Davutoğlu yaşanan olayla ilgili, "Bayrağı yücelten kimseyi ezdirmeyiz. Çocuklara da, ailelerine de sahip çıktık" diyerek, ailelere gereken tüm desteğin sağlanacağını ifade etti. Edinilen bilgiye göre, ailelerin sıkıntılarının giderilmesi için çocukların şu an işsiz olan babalarına düzenli ve sigortalı bir iş imkanı sağlanması kararı alındı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı da ailelerin durumlarını düzenli olarak takip ederken, babaların önümüzdeki haftadan itibaren yeni işlerine başlayacağı öğrenildi. Öte yandan çocukların eğitim hayatlarına güvenli ve düzenli olarak da devam etmeleri sağlanacak. Bunun için önümüzdeki hafta mahkemeden çocuklar için "eğitim tedbiri" kararı çıkarılacak.

Üç genç yürek bayraklarına sahip çıkınca, terör sempatizanları tarafından tehdit edildi.

Diyarbakır'daki Fatih Ortaokulu'nda gerçekleşen olayda yere düşen Türk bayrağı, üç duyarlı çocuk tarafından önce yerden kaldırılmış, öpülmüş ve yeniden göndere çekilmişti.

 

 
Anahtar Kelimeler:
çocuklara koruma

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim