Öğretmen Diyarı

Numan Kurtulmuş: Suçsuzların göreve iadeleri  için çalışma başlatıldı
Suçsuzların göreve iadeleri için mekanizma kurduk, süreci hızlandıracağız

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş bugün yapılan Bakanlar Kurulu sonrası açıklamalarda bulundu. Kuruldan sonra gündemdeki konular hakkında açıklamalar yapan Numan Kurtulmuş akademisyenlerin ihraçlarına, KHK’ler ile gerçekleşen kamu personellerinin ihraçlarına, referandum konusuna değindi. Kurutlmuş Kanun Hükmünde Kararnameler ile gerçekleşen meslekten ihraçlar ile diğer kararların hatalı olanlarının düzeltilmesi için mekanizma kurduklarını açıkladı.

KHK YANLIŞLARINI DÜZELTECEĞİZ

Çıkarılan son KHK’da Kurtulmuş’un gündemindeydi. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Numan Kurtulmuş kendisine son KHK’de meslekten ihraç edilen akademisyenlerin durumunun sorulması üzerine meslekten ihraç edilen akademisyen ve kamu personelleri için bir mekanizma kurduklarını ifade etti. Kanun Hükmünde Kararnamelerde bir takım yanlışların bulunması dahilinde bu yanlışlıkların da düzeltilmesi ile ilgili bir mekanizmayı geçtiğimi Kanun Hükmünde Kararname ile kurduk açıklaması yapan Kurtulmuş, eğer yanlışlık, yanlışlık iddiası varsa bu mekanizmaya başvurulması halinde gereken düzeltmelerin de yapılabileceğini ifade etti.

MUHALİFLER Mİ İHRAÇ EDİLDİ?

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’a muhalif oldukları için akademisyenlerin ihraç edildiği, Ankara Üniversitesinin özellikle ihraçlarla karşı karşıya kaldığı hatırlatıldı. KHK ile verilen kararların nihai bir karar olmadığını vurgulayan Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, düzeltilmesi gereken bir durum söz konusu ise düzeltileceğini ve nihai kararın da bu olacağını belirtti.

 

Kaynak: DHA
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Tuba 12 ay önce

Sayın bakanım 6. Buçuk aydır açıkta bekleyenler içinde lütfen iadeler olsun.

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim