Öğretmen Diyarı

Nöbetçi Öğretmene Bıçaklı Saldırı

Öğretmene şiddetin bir yenisi daha yaşandı. Erzincan Ziya Gökalp İlkokulu'na gelen biri bıçaklı 5 kişi, öğretmen ve hizmetlilere saldırdı. Kameralara yansıyan saldırı görüntüleri dehşet vericiydi. Saldırı Sonucu 2 Öğretmen Yaralandı. Öğretmenlerden birine 5 gün, diğerine ise 10 gün iş göremezlik raporu verildi.

Nöbet Tutan Öğretmene Saldırı

27 Mayıs tarihinde Ziya Gökalp İlkokulu'nda meydana gelen olayda, iddiaya göre okul bahçesinde ana sınıfında okuyan bir öğrenci oyun oynarken düştü. O esnada bahçede nöbet tutan öğretmen çocuğu kolundan tutup kaldırırken çocuğun annesi olaya müdahale etti. Öğretmen ile anne arasında yaşanan tartışmanın ardından 1'i bıçaklı 5 kişi okulu bastı. İlk olarak okulun hizmetli personeli M.İ. ile O.S. darp eden saldırganlar okul idarecileri İ.P., İ.B. ile öğretmenler E.A. ve E.E.'ye hakaretlerde bulundu.

Okul idaresinin haber vermesi üzerine olay yerine gelen polisler saldırganları yakalayarak gözaltına aldı.

Olayda sınıf öğretmeni E.A. 10 gün, hizmetliler M.İ. ile O.S. 5'er gün iş göremez raporu verildi.

Güvenlik kamerasına yansıyan dehşet anlarında saldırıyı gerçekleştiren şahıslar okula girdiğinde öğrenci ve velilerin korkarak kaçışmaları ve güvenlik güçlerinin yaşadığı zorluk görünüyor.

Gıyasettin Kıran'ın Akrabası Olduğu iddiası

Olayla ilgili ortaya atılan iddialardan biri de saldırıyı gerçekleştiren kişilerin Ak Parti milletvekili aday adayı olan Gıyasettin Kıran’ın akrabaları olduğu yönünde. Kıran’ın akrabalarına tepki göstererek birine tokat attığı güvenlik kameralarına yansıdı. 

Sendikalar Okullarda Şiddete Tepkili

Olayı duyan Sendika üyeleri bir araya gelerek okulda yaşanan bu şiddet olayına tepki gösterdiler. Türk Eğitim Sen, Eğitim Bir-Sen, Eğitim Sen, Aktif Eğitim Sen, Eğitim İş Sendikalarının temsilcileri okul önünde bir basın açıklaması düzenlediler.

SendikaHaberleri.com 

kamugundemi.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol