Öğretmen Diyarı

Nobel ödüllü Sancar'dan adaylara mesaj: “İnanın başaracaksınız, haydi üniversiteye”

ÖSYM, üniversite sınavlarına başvuru tarihleri yaklaşırken, Nobel Kimya Ödülü sahibi Prof. Dr. Aziz Sancar'ın adaylara mesajlarını içeren bir bilgilendirme videosu hazırladı. Sancar, üniversite adaylarına, "Benim hikayem, üniversite sınavını kazanarak başladı. İnanmak, başarmak için yeterli. Gençler, yeter ki inanın, başaracaksınız. Geleceğiniz, geleceğimizdir. Haydi üniversiteye" diye seslendi.   

ÖSYM, "kural ihlali" nedeniyle adayların sınavlarının geçersiz sayılmasının önüne geçmek için bilgilendirme amaçlı kısa bir animasyon filmi yaptı. Bu kapsamda, geçen günlerde, Ankara'ya gelen ve bir dizi ziyaret gerçekleştiren Aziz Sancar, üniversite sınavına hazırlanan adaylar için kamera karşısına geçti. Sancar'ın mesajlarının yer aldığı video, ÖSYM'nin hazırladığı eğitsel amaçlı bu filmlerde kullanılacak. Sancar, üniversite adaylarına, "Benim hikayem, üniversite sınavını kazanarak başladı. İnanmak, başarmak için yeterli. Gençler, yeter ki inanın, başaracaksınız. Geleceğiniz, geleceğimizdir. Haydi üniversiteye" diye seslendi.

FİLM ÖSYM’NİN SİTESİNDE YAYINLANACAK

ÖSYM, 2016 sınav dönemine "Geleceğiniz, geleceğimizdir" şeklindeki yeni bir slogan ile başlayacak. Aziz Sancar'ın mesajlarının yer aldığı videoya da yer verilecek olan eğitsel amaçlı film, yakın zamanda ÖSYM'nin resmi internet sitesinden yayınlanacak. ÖSYM, sınav görevlilerine yönelik de adayların binalara girişlerinde ve sınavda uymaları gereken kuralları hatırlatan, eğitim amaçlı film için çalışmasını da sürdürüyor.

YGS BAŞVURULARI İÇİN KAMU SPOTU

Öte yandan ÖSYM, 6-20 Ocak 2016 tarihleri arasında alınacak Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) başvurularıyla ilgili detayların yer aldığı bir kamu spotu da hazırladı. Halka ilişkiler alanında bir yenilik daha gerçekleştiren ÖSYM, üniversite adaylarına özel "Sınava Doğru" adlı bir single hazırlattı. Telif hakları alınan 2.5 dakika süren parça, adayları sınav öncesinde motive etmek üzere spot filmlerde kullanılacak.

 

Kaynak: Anadoluajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim