Öğretmen Diyarı

Nisanda Daha Fazla Memur Ataması Olacak

Kamu Kurum ve Kuruluşlarının hizmet sınıflarında ortaya çıkan boş kadro sayısı 588 bin 817 kişilik müthiş bir rakamla memur ihtiyacını açık bir şekilde kanıtlıyor.Nisan'da yapılacak 2015 yılının ilk merkezi ataması öncesi yayımlanan boş memur kadrosu tablosu 2014 Kasım atamasındaki düşük kadro sayılarından dert yananları haklı çıkarıyor. İşte merak edilen tüm detaylar…


Kaç Hizmet Memur Açığı Bulunuyor?


Tabloya göre 9 hizmet memur açığı verilen rakamlarla açıklanıyor.


GİH (Genel İdare Hizmetleri), TH (Teknik ), ve Yardımcı Hizmetleri Sınıfı, EÖH (Eğitim Öğretim Hizmetleri), AH (Avukatlık Hizmetleri), DH (Din Hizmetleri), EH ( Hizmetleri), Mülki İdare Amirliği Hizmetleri Sınıfı ve YH (Yardımcı ) den oluşan hizmet sınıflarında boş olan kadro sayıları KPSS ile alınacak memur sayısında yeteri kadar kadro ihtiyacı yok gibi bahaneleri çürütüyor.


Tablodaki rakamlar içerisinde göze ilk çarpan Genel İdare Hizmetleri 290 bin 786 boş kadro bulunması, hemen sonrasında ise ve Yardımcı Hizmetleri 128 bin 565 kadro ihtiyacı dikkat çekiyor. Sadece bu iki hizmet ihtiyaç duyulan memur sayısı bile yüzbinlerin atama izni verildiği taktirde kamuda memur olma hayallerini gerçekleştirebileceklerini açıkça gösteriyor.


Diğer hizmet sınıflarında ihtiyaç duyulan kadro sayılarıyla birlikte ortaya neredeyse 600 bin boş kadro rakamı çıkıyor. 2014 KPSS'ye ciddi bir hazırlık sürecinden geçerek giren adayların çok önemli bir kısmı tabloda ortaya çıkan sayıyla birlikte bundan sonraki atama dönemlerinde daha da fazla umutlanacaktır.


Bu Tablo KPSS Atamalarında Yüksek Sayıda Personel Alımı Yapılabileceğinin Kanıtıdır


588 bin 817 boş memur kadrosu başta Maliye Bakanlığı bürokratları olmak üzere diğer kamu kuruluşlarında konumda olan bürokratlarda, alımlar konusunda yüksek sayıda atama kontenjanı bekleyen memur adaylarının haklı taleplerini duymalıdırlar.


İİBF mezunları, Fen-Edebiyat mezunları, Mühendislik mezunları, Önlisans ve lise mezunu tüm adaylar Nisan atamasında tabloda ortaya çıkan rakamlardan sonra tatmin edici kadro sayısı bekleyeceklerdir.


2015 bütçesinde ifade edilen memur alımının eskisi gibi çok olmayacağı açıklaması sanırız ortaya çıkan bu tablodan sonra anlamını yitirecektir. Rakamlar zaten her şeyi açıklıyor, fazla söze gerek var mı?


sgkrehberi.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim