Öğretmen Diyarı

Nisan ayında 40 santimetre kar yağdı!

Sapanca Gölü ve İzmit Körfezi'nin aynı anda izlenebildiği Kartepe'deki Green Park Resort Hotel'in de bulunduğu alanda hava sıcaklığı sıfırın altına kadar düştü. Bölgede deniz seviyesine yağmur yağarken, otel bölgesi ile zirvenin biraz alt kısımlarında dünden beri kar yağıyor. Son 5 yıllık dönem içinde ilk kez nisan ayında kar bulunan Kartepe'de otel bölgesinde 17 kayak pisti içersinde Geyikalanı ve Kartepe adlı pistler açık tutuluyor.

Bölgede kar kalınlığı normalde 40 santim olmasına rağmen, bu pistlerin bulunduğu alanlara kar dolgusu yapıldı ve kayak için uygun hale getirildi. Özellikle hafta sonu yoğun daha ilginin olduğu Kartepe Kayak Merkezi'nde hafta içi de vatandaşlar kayak yapabiliyor.


Zaman zaman Kartepe'de kar yağışının devam ettiğini söyleyen Green Park Hotel Yiyecek İçecek Müdürü Dursun Deniz, "Uzun bir kış sezonu geçirdik. Zaman zaman burada kar yağışı devam ediyor. Kayak pistlerimiz açık ve pistlerimizdeki kar kalınlığı yaklaşık 1.5 metre. Kayak yapmaya pistlerimiz elverişli. Nisan ayı olmasına rağmen hala kayak sezonumuz devam ediyor. Bu yıl sezon çok iyi geçti. Önümüzdeki Perşembe ve Cuma günü kar bekleniyor. Kartepe'de kayak sezonu devam edecek" dedi.


Ergün AYAZ- Orhan UZUN/İZMİT (Kocaeli)

\"Doğan

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol