Öğretmen Diyarı

Nazlı Ilıcak tutuklandı
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında aralarında Nazlı Ilıcak'ın da bulunduğu 6 gazeteci tutuklandı.

Adliyeye getirilen gazetecilerin isimleri şöyle:

Nazlı Ilıcak, Seyit Kılıç, Yakup Sağlam, Bayram Kaya, Cihan Acar, Bünyamin Köseli, Emre Soncan, Mustafa Erkan Acar, Cemal Azmi Kalyoncu, Abdullah Kılıç, Habip Güler, Mehmet Gündem, Cuma Ulus, Hanım Büşra Erdal, Hüseyin Aydın, Bülent Mumay, Haşim Söylemez, Ali Akkuş, Yakup Çetin, Arda Akın ve Ufuk Şanlı.

Darbe girişiminin ardından Gülen cemaatine yönelik operasyonda önce 42 gazeteci, daha sonra eski Zaman gazetesi yazar ve çalışanlarından oluşan 47 kişi hakkında gözaltı kararı verilmişti.

Nazlı Ilıcak'a, "Örgütün basın kolu musunuz?" sorusu

Evrensel'de yer alan habere göre, sorgusu 2 saat süren Gazeteci Nazlı Ilıcak'a savcının Gülen cemaatiyle organik bağlantısı olup olmadığı sorduğu ifade edildi. Ilıcak'a "Örgütün basın kolu musunuz?" sorusu yöneltildi. Ilıcak ise 17/25 Aralık sürecinde Sabah gazetesinden kovulduğu sırada işsiz kaldığı için Bugün gazetesinde çalışmaya başladığını ve Gülen cemaatinin silahlı terör örgütü olduğunu 15 Temmuz darbe gecesinde anladığını söyledi. Sorgulara 2 saat ara verildi.

Anadolu Ajansı
memurlar.net
Anahtar Kelimeler:
nazlı ılıcak tutuklandı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim