Öğretmen Diyarı

Nabi Avcı\'ya Kürsüden ŞOK Protesto!

Milli Eğitim bakanı Nabi Avcı, partisinin Bilecik İl Kongresi'nde konuştu.

 

Milli Eğitim bakanı Nabi Avcı, partisinin Bilecik İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada, bugün görev yapan her iki öğretmenden birin Ak Parti iktidarları döneminde atandığını belirterek, "Bu 13 sene zarfında atana öğretmenlerin sayısı bütün Cumhuriyet tarihinde atanan öğretmenlerin sayısı kadardır" dedi.

Avcı kürsüde konuşurken salonda bulunan Yaşar Özdemir adlı emekli ise, "Sayın Bakan, emekliye verdiğin 24 lira 80 kuruşun hesabını verin" diye bağırdı.

 

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı kürsüde konuşma yaptığı sırada salonda bulanan Yaşar Özdemir adlı işçi emeklisi sahneye doğru yürüyerek bakan Avcı'ya doğru "Sayın Bakan, emekliye verdiğiniz 24 lira 80 kuruşun hesabını verin önce. Biz bu parayı harcayamıyoruz. Lütfen bunu da biraz gündeme alın" diye bağırdı.

 

Bakan Avcı da "

 

Olur, onu da konuşuruz. Hepsini konuşuruz. Emeklinin geçmişte Türkiye'de ne çektiğini, ne yaşadığını, bugün nerede olduğumuzu da konuşuruz

 

" dedi.

Yaşar Özdemir daha sonra sahnenin yanından ayrılıp arka sıraya doğru yürüdü. Bir süre arkada ayakta bekleyen Özdemir'in yanına sivil polisler gelip kimlik kontrolü yaptı. Özdemir daha sonra kendisi salondan dışarı çıktı. Özdemir, dışarıda gazetecilere "Benim gücüme giden konu, kendilerine bin 530 lira zam yapıp, emekliye 24 lira 80 kuruşu reva gören devlet yetkilileri. Vatandaş olarak ben sadece tepkimi dile getirdim" diye konuştu.

SAMANYOLU

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim