Öğretmen Diyarı

Müzik öğretmeni öncülüğünde, şehitler İçin duygu yüklü klip çektiler
ENVER HAYKIR - ABDULLAH DOĞAN - Konya'nın Seydişehir ilçesinde, müzik öğretmeninin öncülüğünde şehitler anısına hazırlanan Çanakkale Türküsü klibi, izleyenleri hüzünlendiriyor.

Müzik öğretmeni Ahmet Ali Selçuk, Seydişehir Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün katkısıyla şehitleri anmak için klip çalışması başlattı.

Klipte görev alan, aralarında çaycı, memur ve öğrencilerin yer aldığı amatör koro, şehitler anısına Çanakkale Türküsü'nü seslendirdi. İlçenin tarihi ve turistik mekanlarında çekilen klip, tüm şehitlere armağan edildi.

- Çanakkale Türküsü'nü 28 kişi seslendirdi

Çalışmanın öncüsü, Ketenli Ortaokulu müzik öğretmeni Ahmet Ali Selçuk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, klibin 4 ayda hazırlandığını söyledi.

Proje için aralarında esnaf, öğrenci ve memurların yer aldığı 28 amatör sanatçının kamera karşısına geçtiğini aktaran Selçuk, çalışmayla tüm şehitleri anmayı ve hatırda tutmayı amaçladıklarını vurguladı.

Vatanın şehit kanlarıyla sulandığına dikkati çekmeyi hedeflediklerini anlatan Selçuk, şöyle konuştu:

'Bir kıvılcım oluşturmak istedik. Klibin kurgusunu eşimle yaptık. Öğretmen, öğrenci, esnaf, memur gibi halkın her kesiminden kişileri koroya dahil ettik. Bu vatan kolay kazanılmadı. Şehitlerimizi anmak ve ayrıca ilçenin tanıtımına katkıda bulunmak için doğal, tarihi ve turistik güzellikleri önünde çekim yaptık. Klip sosyal medyada da büyük ilgi çekti. Sanat ve kültürümüzün yaşatılması adına bu tür yapımlara devam edeceğiz.'

- Klibi izledikçe duygulanıyorlar

İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahir Kibar ise Türk tarihinin kahramanlıklarla dolu olduğuna işaret ederek, 'Çocuklarımıza istiklal mücadelesinin hala devam ettiği bilincini yerleştirmek istedik.' dedi.

Koroda yer alan İlçe Halk Sağlığı Müdürü Ayşegül Candan Harmankaya da projede yer almaktan dolayı büyük mutluluk yaşadığını dile getirdi.

Harmankaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kibar projeden söz ettiğinde büyük heyecan yaşadığını belirterek, 'Koro içerisinde bulunmaktan onur duydum. Şehitlerimiz anısına çok yoğun duygular hissettim.' diye konuştu.

Türküyü seslendirenler arasında bulunan İlçe Seçim Kurulu Müdürü Hatice Torun ise Çanakkale Türküsü'nü okurken duygulu anlar yaşadığını, projede yer almaktan dolayı mutlu olduğunu aktardı.

Projede görev alan kıraathane sahibi Muammer Dayı da müziğe ilgisi olduğunu belirtti.

Projenin öncüsü müzik öğretmeni Selçuk çalışmadan söz edince görev almak istediğini dile getiren Dayı, 'Böyle bir projede yer almaktan onur duyacağımı söyledim. Kendisine teşekkür ediyorum. İzledikçe duygulanıyorum. Milli birlik ve beraberliğimize hizmet edeceğini umuyorum. Şehitlerimiz vatan ve millet için büyük bedel ödedi. Onları anmak için güzel bir çalışma oldu.' ifadelerini kullandı.

Kaynak : AA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim