Öğretmen Diyarı

Mutlu Kaya'dan flaş haber!

Diyarbakır'da başından vurularak yoğun bakımda tedavi gören Mutlu Kaya'dan güzel haber var. Mutlu, 2 saat boyunca desteksiz nefes alıp verdi.

Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde uğradığı silahlı saldırı sonucu ağır yaralanan ve 9 günden bu yana makineye bağlı nefes alan Mutlu Kaya’nın, 2 saat boyunca destek almadan nefes aldığı bildirildi.

Özel bir televizyon kanalında yayınlanan ‘Sesi Çok Güzel’ yarışması ile adını tüm Türkiye’ye duyuran ve Sibel Can’ın ‘Veliahtım’ dediği Mutlu Kaya, 18 Mayıs’ta erkek arkadaşının açtığı ateş sonucu başından ağır yaralanmıştı.

Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan ve 21 Mayıs’a kadar uyutulan Mutlu Kaya’yı, bu tarihten itibaren uyandırma sürecine geçildi. Aradan geçen 6 günün ardından doktorları tarafından makine bağlantısı kesilen Mutlu’nun bugün 2 saat boyunca destek almadan nefes alıp verdiği öğrenildi.  Mutlu Kaya’nın babası Mehmet Kaya'nın yaptığı açıklamada, “Mutlu’nun kendi kendine nefes alması için makine bağlantısı kesildi. Kızım 2 saat boyunca hiçbir destek almadan nefes alıp verdi 2 saat boyunca.

2 saatin sonunda doktorlar zorlama yaşamaması için tekrar makineye bağladı” dedi. SALDIRIDAN ÖNCE SON KEZ BÖYLE GÖRÜNTÜLENMİŞTİ 'Sesi Çok Güzel' yarışmasına katılan ve evinde uğradığı silahlı saldırı sonucu ağır yaralanan Mutlu Kaya ’nın, saldırıya uğramadan çok kısa süre önce katıldığı bir düğündeki görüntüleri ortaya çıktı.

Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim Araştırma Hastanesi Beyin Cerrahi Yoğun Bakım Ünitesi’nde yaşam mücadelesi veren Mutlu Kaya'nın uyandırılma süreci devam ediyor. Ancak beklenen iyi haber gelmedi.

Hastane bahçesinden bir an olsun ayrılmayan ailesi ve yakınlarının genç kız için umutlu bekleyişi yedinci günde de devam ederken günün konusu Mutlu'nun son görüntüleri oldu. Mutlu Kaya vurulmadan kısa bir süre önce bir düğüne katılmış ve böyle eğlenmiş.

 

piramithaber.com

Anahtar Kelimeler:
mutlu kaya dan flaş haber

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim