Öğretmen Diyarı

Mustafa Koç'un ardından Koç'un yeni patronu az önce açıklandı! İşte tahta oturan yeni isim

Mustafa Koç’un geçen ay hayatını kaybetmesinin ardından Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Mehmet Ömer Koç seçildi.
Koç Holding  ilk genel kurul toplantısına kadar yönetim kurulu başkanlığı görevine Ömer Koç’un seçildiğini duyurdu.  Ömer Koç, mevcut durumda yönetim kurulu başkan vekili olarak görev yapıyordu. Koç Holding’den KAP’a yapılan açıklamada, yönetim kurulu başkan vekilliği görevine ise, mevcut durumda yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmakta olan Ali Koç’un seçildiği belirtildi.

Foto: Sözcü – Mustafa Koç geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetmişti
Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, geçirdiği kalp krizi sonucu Ocak ayında hayatını kaybetmişti.

ÖMER MEHMET KOÇ KİMDİR? 

Rahmi Koç’un oğlu, Mustafa Koç’un kardeşi, Ali Koç’un da ağabeyi olan Ömer Mehmet Koç, 1962 Ankara doğumlu. Liseyi Robert Kolej’de, üniversiteyi ise Columbia University’de okumuş, daha sonra da aynı Columbia University’de işletme yüksek lisansı yapan Koç, 2008 yılından bu yana Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili görevini yürütüyordu. 

Kofisa Trading Company Geneva ve Ramerica Int. Inc’te satış memurluğu yapan Koç, 1991’de Gazal A.Ş.’de müdür, 1992’ten itibaren de Koç Holding’de Finansman Koordinatörü, Enerji Grup Başkanlığı ve Yönetim Kurulu üyeliği görevlerinde bulundu. Koç, İngilizce ve Fransızca biliyor.

 

Kaynak:http://www.sozcu.com.tr/

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol